Вчені дізналися, як запустити механізм самознищення раку

34,5 т.
Вчені дізналися, як запустити механізм самознищення раку

Білковий фермент RIPK1, який бере участь в некрозі клітин, може не тільки блокувати ріст злоякісних пухлин і виникнення метастазів, але і запускати механізм самознищення клітин.

До такого висновку прийшли вчені Університету Нотр-Дам в Саут-Бенд, передає MedicalXpress.

За даними дослідників використовувати це з'єднання можна буде для лікування особливо небезпечних форм раку.

RIPK1 сприяє зменшенню в клітинах кількості мітохондрій - органел, які забезпечують метаболізм енергією. Далі розвивається окислювальний стрес, коли виникає велика кількість активних форм кисню, що ушкоджують білки, ліпіди і ДНК.

Відео дня

Потім клітини починають самознищуватися в процесі апоптозу або контрольованої клітинної загибелі, що є однією з ліній захисту проти пухлин.

Клітинна смерть може бути індукована, коли епітеліальні клітини, що вистилають внутрішню поверхню органів і порожнин тіла, відокремлюються від працюючої для них "лісами" мережі міжклітинних білків. Хоча цей процес перешкоджає метастазування, пухлини можуть виробити стійкість до нього. На думку дослідників, RIPK1 допоможе вирішити цю проблему.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше були названі продукти, які провокують рак .

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки