Вчені розробили революційну вакцину від раку

21,0 т.
Вчені розробили революційну вакцину від раку

Вчені зі США заявили про успішне випробування нової вакцини, яка допоможе у боротьбі з декількома видами онкології.

Одним із головних біомаркерів раку молочної залози, яєчників, легенів, а також колоректального і гастроезофагеального раку є мембранний білок під назвою HER2. Саме його підвищений синтез пов'язаний із ростом пухлин, передає Medicalnewstoday.

Читайте: Нобелівську премію-2018 із медицини присудили за "революцію у лікуванні раку"

Новий спосіб лікування полягає у створенні імунотерапевтичного агента, який використовує білок HER2 як біомаркери. Він направляє захисні сили імунної системи організму на боротьбу з раковими клітинами.

Відео дня

Терапія значно знижує ризик побічних ефектів, які часто виявляються під час традиційної хіміотерапії.

Нова вакцина працює специфічним чином із кожним окремим пацієнтом, забезпечуючи персоналізоване лікування. Для цього проводиться забір клітин, їх модифікують і вводять назад в організм.

У процесі обробки крові пацієнта, із неї виділяють дендритніклітини , що стимулюють імунну відповідь.

Ці клітини модифікуються таким чином, щоб вони могли "бачити" білок HER2. Потім їх вводять пацієнту за допомогою внутрішньошкірної ін'єкції.

Уже в організмі клітини налаштовують імунну відповідь, щоб захисні сили атакували пухлину, експресують білок HER2.

Згідно з дослідженнями, цей тип вакцини може знищувати пухлини, які вже розрослися, а також метастази в легенях мишей.

Серед пацієнтів, які отримали значну порцію вакцини (10 або 20 мільйонів дендритних клітин на ін'єкцію) спостерігалися поліпшення.

В одного з учасників із раком яєчників була відзначена повна імунна відповідь, яка тривла 89 тижнів. У іншого пацієнта з гастроезофагеальним раком медики спостерігали часткову відповідь, яка тривала 16 тижнів.

"Наші результати показують, що у нас дуже перспективна вакцина для HER2 —надекспресуючих ракових захворювань. Грунтуючись на поточних даних про безпеку та клінічних перевагах, доза вакцини була збільшена до 40 мільйонів дендритних клітин на ін'єкцію", — сказав Джей Берзофскій з Національного інституту онкології США.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені знайшли простий спосіб уберегтися від агресивного раку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки