Вчені створили "чорні ящики" раку: стало відомо про потужний прорив у медицині

23,7 т.
Вчені створили 'чорні ящики' раку: стало відомо про потужний прорив у медицині

Вчені Кембриджського університету і Королівського коледжу в Лондоні знайшли спосіб визначати точну причину розвитку будь-якого онкологічного захворювання за ДНК ракових клітин.

До теперішнього часу лікарі мали лише загальні уявлення про те, які речовини є канцерогенами і можуть привести до появи раку (наприклад, азбест або вихлопні гази), передає BBC.

Фахівцям вдалося скласти каталог унікальних мутацій ДНК, за якими можна встановити, внаслідок яких зовнішніх факторів розвинулася майже будь-яка конкретна пухлина — наприклад, чи була вона викликана забрудненням повітря або контактом із пестицидами.

Відео дня

Перелік ракових маркерів уже прозвали "чорними ящиками" пухлини, але вчені порівнюють їх із відбитком пальця.

Прорив у медицині: вчені створили "чорні ящики" раку

"У майбутньому наш каталог дозволить лікарям точно визначати, яка саме речовина призвела до розвитку раку — а ця інформація може виявитися абсолютно безцінною, оскільки дозволить вжити заходів, щоб захистити інших людей від впливу потенційно небезпечних канцерогенів", — пояснила одна з авторів дослідження, професор Кембриджа Серена Нік-Зана.

Щоб скласти перший раковий каталог, британські біологи взяли здорові стовбурні клітини — й піддали їх впливу 79 відомих канцерогенів, а потім вивчили в кожній клітині зміни ДНК.

З'ясувалося, що щонайменше 41 із цих хімічних речовин, потенційно здатних викликати рак, нескладно впізнати за "почерком" мутацій у пухлині — він унікальний, як відбиток пальця.

"Фактично це дозволяє нам розглядати кожну пухлину як місце злочину — і, як слідчі можуть за доказам вийти на злочинців і їхніх спільників, так і ми можемо визначити, що саме несе відповідальність за розвиток пухлини", — зазначив професор Нік-Зана.

Як писав OBOZREVATEL, медики раніше назвали розширений список симптомів, які можуть вказувати на рак.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки