МоваЯзык

/ Онкологія

Видалили всі метастази! Українські лікарі заявили про прорив у боротьбі з раком 4-ї стадії

У Дніпрі в обласній лікарні ім. Мечникова провели першу в Україні операцію, яка дала шанси на повне одужання хворому на рак щитовидної залози на 4-ій стадії.

У пацієнта була пухлина в 3 сантиметри з інвазією в преиреоїдні м'язи і велика кількість метастаз довжиною від 3 до 6 сантиметрів, повідомили на сторінці Ендокринної хірургії лікарні Мечникова в Facebook (фото 18+).

"Пацієнт благополучно одужує, можна стверджувати про максимально можливий радикалізм проведеної операції, про тотальне видалення макроскопічно видимих метастаз раку, а за йодочутливості пухлини та дуже хорошому прогнозі – повне одужання цього пацієнта", – пояснили медики.

Для видалення метастаз лікарям довелося розрізати не тільки горло, а й грудну клітину, пише газета "Експрес".

"Раніше в Україні метастази не видаляли з середостіння (частина грудей, де знаходиться серце і аорта. – Ред.) хірургічним способом. Їх доводилося залишати, що погіршувало ефективність лікування", – розповів хірург, який проводив операцію, Ілля Дейнеко.

Він підкреслив, що медики вирішили ризикнути і одночасно з шиєю видалити метастази і в грудях.

Під час операції хірурги застосували ноу-хау – верхню часткову стернотомію, за якої значно менший розріз і менше травмування шкіри і органів дозволяє повністю видалити метастази.

У коментарях до посту лікарні Мечникова в Facebook написали вдячний пацієнт і його родичі.

"Спасибі всім, хто взяв участь у моєму подальшому житті і долі", – написав Володимир Голіков.

"Ілля Вячеславович (Дейнеко. – Ред.), якби не ви, ця операція не відбулася, спасибі за ваш професіоналізм і людяність", – подякувала родичка врятованого пацієнта.

Як писав OBOZREVATEL, у березні українці видалили доброякісну пухлину розміром з гандбольний м'яч, всередині якої виявили клаптики волосся і зуби.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

3
Коментарі
8
4
Смішно
191
Цікаво
5
Сумно
8
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини