МоваЯзык

/ Онкологія

"Вони всі помруть!" Заступник Супрун зробив скандальну заяву про лікування онкохворих

Заступник в.о. голови МОЗ України Уляни Супрун Олександр Лінчевський заявив, що витрачати гроші на онкохворих недоцільно, оскільки "вони все одно помруть".

Таку заяву Лінчевський зробив під час виступу в Рахунковій палаті України під час розгляду звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров'я для лікування громадян України за кордоном, передає medicalline.info.

"Стосовно ефективності. Стосовно нерезультативності та неекономності використання грошей. У сухому залишку - 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми - нуль відсотків!" - заявив Лінчевський.

"Ці проблеми. Тобто ці онкологічні захворювання, які, власне вимагають трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю. Рано чи пізно. Трансплантація нирки, трансплантація серця, вона не продовжує життя невизначено довго", - сказав він.

Олександр Лінчевський та Уляна Супрун

Олександр Лінчевський та Уляна Супрун

Цією заявою Лінчевський розлютив користувачів мережі. Вони нагадали чиновнику, що буквально кожен перебуває у зоні ризику. "Бумеранг запущений", - пишуть вони.

При цьому українська тележурналістка Ірина Заславець, яка пережила сім років тому рак, написала відповідь заступнику міністра.

"Знаєте, цей шматок зі стенограми виступу Олександра Лінчевського - це як удар по голові чимось дуже важким, до запаморочення і втрати свідомості. Ніби хтось тобі каже, що не така ти і цінність для держави, що рак - це вирок, боротися марно. І читати це так неймовірно боляче - мені, людині, яка вже налаштувалася жити довге життя, проживати його кожен день на повну! А що ж тоді говорити тим, хто лежить під крапельницями Інституту раку...", - обурилася журналістка, яка активно підтримує онкохворих дітей.

Пізніше з'явилася реакція Міністерства охорони здоров'я України на заяву Лінчевського. У відомстві наголосили, що його слова вирвані з контексту.

У свою чергу, голова правління національного руху за трансплантацію Юрій Андрєєв закликав Кабмін звільнити Лінчевського.

Онкохворі українці 4 червня проведуть прес-конференцію у зв'язку зі скандальними заявами Лінчевського. Вони хочуть, щоб заступник міністра прийшов і повторив їм в очі свої слова. Крім того, важкохворі украінці вимагають, щоб Лінчевський пішов у відставку.

Читайте також на MEDOBOZ про продукти, які викликають рак.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

18
Коментарі
2489
55
Смішно
47
Цікаво
1756
Сумно
342
Треш

Блоги медицини