Як не пропустити рак

18,1 т.
Як не пропустити рак

Рак – друга за значущістю причина смерті у світі. Він характеризується розвитком аномальних клітин, які неконтрольовано діляться і мають здатність проникати та руйнувати нормальні тканини тіла.

Чим раніше буде поставлений діагноз, тим вища ймовірність сприятливого результату, оскільки лікування найефективніше на ранній стадії, коли пухлина невелика і не поширилася. Тому важливо знати про симптоми, які не варто ігнорувати.

Загальні ознаки раку у чоловіків та жінок

Симптоми не завжди свідчать про розвиток пухлинного процесу, проте якщо вони зберігаються довго, слід звернутися до лікаря.

Втрата ваги

Майже половина хворих на рак худне. Часто це одна з ознак, яку хворий помічає першою.

Відео дня
Втома

Якщо відпочинок не приносить полегшення і відчуття втоми зберігається, це може бути ознакою різних пухлинних процесів, наприклад, лейкемії або раку товстої кишки/шлунка, що викликає крововтрату. Зниження ваги, пов'язане з раком, також може призвести до виснаження.

Біль

Рак кісток часто проявляється больовими відчуттями від початку. Деякі пухлини головного мозку викликають головний біль, який триває кілька днів і не проходить при лікуванні. Також біль може бути пізньою ознакою раку.

Висока температура

Деякі види раку, наприклад, лімфома, викликають жар протягом декількох днів або навіть тижнів. Тому при тривало підвищеній температурі слід звернутися до лікаря, особливо за відсутності інших симптомів.

Шкірні зміни

Не слід залишати поза увагою незвичайні/нові родимки або інші новоутворення на тілі. Шкірні прояви, такі як почервоніння, незрозуміла висипка та ін. можуть бути ознакою лімфоми, раку печінки, яєчників або нирок.

Незагойні виразки

Плями, які кровоточать і не гояться, можуть бути ознакою раку шкіри. Рак ротової порожнини може початися з виразок у роті.

Постійний кашель або захриплість

Кашель – одна з ознак раку легень, а захриплість може означати рак голосового апарату (гортані) або щитовидної залози.

Незвичайна кровотеча

Рак може викликати появу крові там, де її не повинно бути. Кров у фекаліях – симптом раку прямої або товстої кишки, а пухлини сечовивідних шляхів можуть призвести до появи крові у сечі.

Анемія

Такі види раку, як лейкемія, лімфома та множинна мієлома, можуть пошкодити кістковий мозок, через що знижується кількість еритроцитів. Пухлини, які розповсюджуються з інших місць, можуть витісняти звичайні еритроцити.

Загальні симптоми раку у чоловіків

Найбільш поширеними видами раку у чоловіків є рак простати, легень та товстої кишки.

Симптоми раку у чоловіків включають:

  • Проблеми з сечовипусканням: набрякла простата може утруднити сечовипускання, викликати болючі відчуття під час сечовипускання або кров у сечі.

  • Ущільнення, біль або ломота у мошонці: може свідчити про рак яєчок.

Загальні симптоми раку у жінок

У жінок найчастіше діагностується рак грудей, легень та колоректальний рак, дещо рідше зустрічається рак матки, ендометрію, шийки матки, піхви.

Симптоми раку у жінок включають:

  • Вагінальна кровотеча або виділення: якщо симптоми з'являються між менструаціями або після менопаузи, це може бути пов'язане, наприклад, з раком ендометрію.

  • Зміни апетиту: рак яєчників може спричинити відчуття ситості або змінювати смакові уподобання. Інші види раку можуть викликати розлад шлунка або нудоту.

  • Зміни грудей: різкі зміни розміру, шишка або ущільнення в грудях, зміна сосків або виділення з них, плями або інші зміни на шкірі навколо сосків.

Висновок

Описані симптоми не завжди означають рак і можуть бути ознаками інших хвороб. Для встановлення діагнозу важливо своєчасно звертатися до лікаря і проводити регулярні скринінги.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки