Як уникнути раку і зупинити метастази: знайдений спосіб

29,4 т.
Як уникнути раку і зупинити метастази: знайдений спосіб

Учені виявили білок Munc13-4, який допомагає раковим клітинам виділяти екзосоми, що стимулюють ріст злоякісної пухлини.

Ці дослідження допоможуть розробити нові методи лікування онкологічних захворювань і запобігти розвитку метастаз, передає "Лента.ру".

"Екзосоми представляють собою мікроскопічні бульбашки, що складаються з ліпідної мембрани і молекул білків та РНК. Показано, що в екзосомах, що виділяються раковими клітинами, є речовини, що стимулюють ріст пухлини", - сказано в публікації.

Учені з'ясували, що кальцій, який у надлишку знаходиться в агресивних новоутвореннях, стимулює секрецію екзосом з клітин агресивної форми раку молочної залози.

Відео дня

Придушення активності цієї сполуки або заміна коду його гена дефектною копією робить клітину нездатною пов'язувати кальцій. Це, як показали дослідники, запобігає секреції везикул, що сприяють утворенню метастаз, у відповідь на кальцій.

Як повідомляв OBOZREVATEL, американські вчені знайшли спосіб активувати імунну систему для боротьби із злоякісними пухлинами, які майже не піддаються лікуванню.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки