Як вакцинуватися від COVID-19 пацієнтам із раком: відповідає онколог

Як вакцинуватися від COVID-19 пацієнтам із раком: відповідає онколог

Вакцинація від COVID-19 онкопацієнтів – тема, що викликає багато питань, пов'язаних із безпекою та ефективністю. Зокрема, це сталося через нестачу даних, оскільки хворих з ослабленим імунітетом та інших уразливих груп часто виключають із поточних досліджень вакцин.

Олексій Колесник, професор кафедри онкології та онкохірургії у ЗДМУ, Головний лікар медичного центру Oncolife, на своїй сторінці у ФБ на підставі наявних даних дав відповіді на найважливіші питання хворих на рак.

Чи потрібно пацієнтам з раком вакцинуватися від COVID-19

Згідно з поточними рекомендаціями Американського товариства клінічної онкології (ASCO), Європейського товариства медичної онкології (ESMO), Національної комплексної онкологічної мережі США (NCCN) та інших профільних професійних організацій, користь вакцинації від COVID-19 значно перевищує існуючі ризики, попри нестачу високоякісних відомостей у цій групі хворих.

Відео дня

Чи є окремі протипоказання для онкохворих

Окремих протипоказань немає, не слід вакцинуватися людям, у яких підтверджена непереносимість будь-якого компонента препарату.

Чи визначено пріоритети вакцинації залежно від типу пухлини чи стадії терапії

Таких даних немає. Щеплюватися можна на будь-якому етапі терапії, вакцина необхідна людям із будь-яким типом онкологічних захворювань.

Наскільки безпечна та ефективна вакцинація від коронавірусу в онкохворих

Зміни імунної системи кожного онкохворого відрізняються, що визначається типом хвороби, фізичним станом, видом терапії, що проводиться, і т.д. У будь-якому випадку вакцинація безпечна та сприяє зниженню ризику тяжкого перебігу коронавірусу та смерті.

Які особливості вакцинації під час променевої, хіміо- та імунотерапії

Вакцинуватись рекомендується за 14 днів до початку курсу хіміотерапії. Переривати імунотерапію не слід, рекомендовано вакцинуватися в день проведення терапії. Для пацієнтів, які проходять променеву терапію, особливих рекомендацій немає, прищепитися можна у будь-який день лікування.

Що робити, якщо має бути хірургічне втручання

Між вакцинацією та хірургічним втручанням рекомендовано дотримуватися перерви у кілька тижнів.

Чи потрібно контролювати рівень антитіл в онкохворих

У рутинному аналізі на рівень антитіл потреби немає.

Чи захищені хворі на рак від COVID-19 після вакцинації

Вакцинація ефективно знижує ймовірність важкого перебігу хвороби та смерті, проте навіть після повного курсу вакцинації рекомендується продовжувати дотримуватися запобіжних заходів – маскового режиму, соціального дистанціювання, гігієни рук.

Чи є необхідність вакцинувати онкохворих в першу чергу

Згідно з рекомендаціями, онкохворі та медичний персонал мають щеплюватися в першу чергу.

Чи потрібно вакцинуватися після перенесеної коронавірусної інфекції

Перенесена хвороба не є протипоказанням до вакцинації, інтервал між інфекцією та вакцинацією не визначено.

Як випливає з рекомендацій ASCO, ESMO, NCCN, хворі з раком належать до людей з високим ризиком захворювання на COVID-19, і вони повинні вакцинуватися в першу чергу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки