Як вбити безсмертні ракові клітини: вчені знайшли спосіб

21,5 т.
Як вбити безсмертні ракові клітини

Швейцарські вчені знайшли спосіб перемогти безсмертні ракові клітини.

Так, вони з'ясували, що існують два ферменти, які захищають хромосоми від пошкодження активними формами кисню і укорочення теломір. Блокування їх активності допоможе в боротьбі проти ракових пухлин, у яких спостерігається висока активність тіломерази, передає "Лента.ру".

Тіломерази - це кінці хромосом, які у людини складаються з повторів TTAGGG.

Вони запобігають втраті генів під час мітозу, оскільки ДНК-полімераза не спроможна синтезувати копію ДНК з самого кінця, але кожен раз при реплікації відбувається вкорочення тіломіри. Фермент теломераза відновлює тіломіри, проте її надмірна активність сприяє раку, при якому злоякісні клітини стають практично безсмертними, стверджують вчені Федеральної політехнічної школи Лозанни.

Відео дня

У результаті, вчені блокували активність сполук у ракових клітинах і виявили, що з кожним циклом ділення тіломіри стали скорочуватися, поки повністю не зникали.

Виявилося, що придушення функцій ферментів порушувало діяльність тіломерази.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені прийшли до висновку, що лікування за допомогою спрямованої (таргетної) терапії може допомогти досягти значного результату у боротьбі з аденокарциномою легень.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки