Звичайний аналіз крові може допомогти в ранньому виявленні раку

Звичайний аналіз крові може допомогти в ранньому виявленні раку

Звичайний аналіз крові може дати більше результатів, ніж передбачалося раніше. Такий висновок можна зробити з завершеного нещодавно аналізу понад 3 мільйонів канадських історій хвороби. Результати дослідження опубліковані в серпні в JAMA Network Open.

Виявлення тромбоцитозу було пов'язано зі значним підвищенням ризику деяких видів раку через 5 років. В цілому, висока кількість тромбоцитів збільшувала у 2,7 раза ймовірність виявлення солідної пухлини протягом 2 років.

Які види раку дослідники пов'язали з тромбоцитозом

Ракові утворення, найбільш ймовірно пов'язані з несподіваним тромбоцитозом (кількість тромбоцитів >450 x 10 9 / л), відомі своєю пізньою діагностикою через відсутність ранніх симптомів.

Відео дня

Ризик розвитку раку збільшився:

Рак легень був у 4,4 раза більше ймовірний протягом 2 років серед пацієнтів з тромбоцитозом в порівнянні з пацієнтами з нормальною кількістю тромбоцитів.

З виявленням тромбоцитозу рак грудей, простати та щитоподібної залози пов'язаний не був.

За словами Стівена Народу, доктора медицини, директора відділу дослідження сімейного раку грудей в Дослідницькому інституті жіночого коледжу в Торонто, результати не були несподіваними, але масштаб вразив вчених.

Народ закликав лікарів, особливо тих, хто працює в первинній медико-санітарної допомозі, взяти до відома, що підвищений рівень тромбоцитів може бути асоційований з раком легень, товстої кишки і яєчників.

Дослідження у Великобританії

Аналогічні результати були нещодавно отримані з Великобританії. Дослідження старшого наукового співробітника Ексетерського університету Сари Бейлі, результати якого були опубліковані торік у Британському Журналі загальної практики, також виявило зв'язок між захворюваністю на рак і підвищеним рівнем тромбоцитів.

Однак, на відміну від канадського дослідження, група під керівництвом Бейлі змогла виділити тих пацієнтів, у яких були тривожні симптоми раку. Бейлі і її колеги виявили, що дві третини чоловіків старше 65 років не мали зареєстрованих тривожних ознак раку протягом 21 дня до проведення аналізу крові з підрахунком тромбоцитів.

Дослідження також показало, що ризик раку був підвищений навіть у деяких пацієнтів з нормальною кількістю тромбоцитів. Наприклад, для чоловіків у віці 60 років і старше рак легенів був у 4,7 раза більше ймовірний серед людей з високим-нормальним числом (≥326 x 10 9 / л).

Можливість використовувати тромбоцитоз як інструмент скринінгу раку

Хоча дані дослідження вчених з Великобританії говорять про те, що звичайне виявлення тромбоцитозу може розкрити несподівані форми раку, Бейлі обережно ставиться до підрахунку тромбоцитів як до нового інструменту скринінгу раку. У коментарях вона сказала, що дослідження проводилося не у безсимптомних пацієнтів, а у людей, які звернулися до свого терапевта через ознаки хвороби.

Ефективність вимірювання рівня тромбоцитів у безсимптомних пацієнтів для діагностування раку за результатами цього дослідження встановити не можна. За словами Бейлі, поки рано засновувати свої висновки на абсолютних значеннях, і підвищення кількості тромбоцитів може бути більш корисним з клінічної точки зору. Проте, лікарі повинні стежити за будь-яким незбагненним збільшенням кількості тромбоцитів, незалежно від того, чи перевищує це підвищене значення локальний поріг, застосовуваний для визначення тромбоцитозу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки