Діабет 1 та 2 типу: що гірше для очей?

Діабет 1 та 2 типу: що гірше для очей?

Згідно з результатами ретроспективного огляду, опублікованого в JAMA Ophthalmology, діабет 2 типу може становити більшу небезпеку для очей, ніж діабет 1 типу.

Як повідомив Брайан Г. Мохні, доктор медицини з клініки Мейо в Рочестері, у більш ніж 600 осіб з діабетом у молодому віці всі оцінювані діабетичні очні ускладнення були більш поширені серед пацієнтів з діабетом 2 типу, ніж серед пацієнтів з діабетом 1 типу.

Після 15 років діабету у 30,6% людей з діабетом 1 типу розвинулася будь-яка форма ретинопатії у порівнянні з 52,7% пацієнтів з діабетом 2 типу.

Відео дня

Зокрема, у людей із діабетом 2 типу в молодості ризик розвитку будь-якого типу діабетичної ретинопатії – непроліферативної (NPDR) або вище, на 88% вище, ніж у людей із діабетом 1 типу.

Також результати показують, що люди з діабетом 2 типу додатково мали значно більший ризик розвитку інших серйозних ускладнень очей, включаючи:

  • Проліферативна діабетична ретинопатія.

  • Діабетичний макулярний набряк (DME).

  • Візуально значуща катаракта.

Подробиці дослідження

Група Мохні провела огляд медичних карт мешканців округу Олмстед, штат Міннесота, за період 50 років. Вони звузили аналіз до 606 пацієнтів, у яких діагностували діабет у віці до 22 років.

Протягом цього 50-річного періоду огляду захворюваність на діабет 1 типу становила 26 на 100 000 дітей на рік, а діабет 2 типу зустрічався у 5 на 100 000 дітей на рік. Середній вік встановлення діагнозу діабет – 12 років.

Частка дівчаток у когорті діабету 2 типу була значно вищою, ніж у когорті діабету 1 типу (71,9% проти 46,6%).

Важливість дослідження

Ці результати наголошують на необхідності вивчення потенційних відмінностей між результатами для очей у пацієнтів з діабетом 1 типу та діабетом 2 типу та з'ясування механізмів, що лежать в основі будь-яких відмінностей, які дійсно існують.

За словами Дженніфер К. Сан, доктора медицини, магістра охорони здоров'я з Інституту очей Бетема при Діабетичному центрі Джосліна та Гарвардської медичної школи в Бостоні, ці оцінки ризику мають вирішальне значення для складання відповідних рекомендацій щодо скринінгу для базових та подальших досліджень сітківки ока.

Вона також звернула увагу на факт, що ризик розвитку загрозливого зору захворювання протягом 5 років після встановлення діагнозу в обох групах діабету становив 0%, і що ризик розвитку ретинопатії на пізніх стадіях до статевого дозрівання був дуже низьким.

Сан додала, що хоча патофізіологія діабетичної ретинопатії при обох типах діабету досить схожа, існує велика різниця, коли справа доходить до інших основних клінічних факторів, таких як індекс маси тіла, ліпідний профіль і наявність гіпертонії. У зв'язку з цим вона запропонувала провести додаткові епідеміологічні дослідження та з'ясувати, чи впливають ці різні фактори на відмінності у ризику діабетичних захворювань очей.

У чому різниця між діабетом 1 та 2 типу

При діабеті як одного, так і другого типу рівень цукру в крові може стати занадто високим, тому що організм не виробляє інсулін (гормон, що регулює рівень цукру в крові) або не використовує інсулін належним чином. Хоча проблема по суті однакова для обох типів, у них різні причини та методи лікування.

Основна відмінність між двома типами діабету полягає в тому, що діабет 1 типу є генетичним захворюванням, яке часто проявляється у ранньому віці, а діабет 2 типу значною мірою пов'язаний з дієтою та розвивається з часом. Діабет типу 1 діагностується приблизно у 8% всіх хворих, решту становить діабет другого типу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки