Коли час до окуліста: медики назвали небезпечні симптоми

35,3 т.
Коли час до окуліста: медики назвали небезпечні симптоми

Медики розповіли про проблеми із зором, які повинні змусити людину записатися на прийом до офтальмолога.

Як повідомляє hronika.info, окулісти стверджують, що проходити обстеження всі люди повинні не тільки тоді, коли у них знижується зір і вони стали помічати, що далеко або зблизька перестали бачити. Виявляється, існує ще кілька причин, які повинні змусити людину звернутися до офтальмолога за допомогою, але про них мало кому відомо.

Коли потрібно обстежити свої очі

Тут думка медиків відрізняються, але не значно. У більшості випадків, перевіряти очі потрібно хоча б раз на рік людям старше 40 років, але не рідше ніж один раз на два роки, тому що саме в такому віці ризик розвитку різних захворювань і погіршення зору збільшується.

Відео дня

Молодим людям від 20 до 30 років необхідно раз у 3-5 років відвідувати окуліста, навіть якщо проблем із зором немає.

Дошкільнятам і школярам, ​​як і дорослим людям, обстежити очі раз в 1-2 роки. Це обумовлено тим, що ця категорія людей більш інших схильна напруження очей через читання книг і прихильність до комп'ютерних ігор.

У разі, коли у людини, незалежно від віку, є проблеми із зором або раніше було діагностовано захворювання очей, тоді потрібно спостерігатися у окуліста постійно, щоб вчасно попередити рецидив недуги або ж різке зниження зору.

Які симптоми повинні змусити людину негайно відправитися на прийом до офтальмолога?

Опухлі повіки. Це один із перших ознак міастенії, до якої можуть приєднатися біль у м'язах і утруднення в процесі пережовування та ковтання їжі.

Почервоніння очей. Таким чином може проявитися банальна алергія або ж інфекційний кон'юнктивіт, але також це може бути симптом і розсіяного склерозу, і артриту, і навіть вовчака.

Точки або лінії перед очима. Зазвичай ці точки є нормальним процесом старіння людини і вони не несуть жодної небезпеки, але якщо ви молоді і у вас перед очима постійно плавають лінії і точки, то це може стати ознакою цукрового діабету, тому обстеження вам не завадить.

Поява білого або сірого "кільця" на рогівці ока. У людей похилого віку це явище можна спостерігати, як природну зміну, але ось у молодих людей до 40 років такий симптом говорить про надлишок холестерину в крові.

Очі стали виряченими. Гіперактивна щитовидка сприяє розвитку хвороби Грейвса, коли напруга м'язів змушує очі висунутися вперед. Часто такий симптом проходить сам собою, якщо врівноважена функція щитовидної залози. Але бувають і важкі випадки, що вимагають втручання окулістів та онкологів.

Якщо ці симптоми турбують вас уже не перший день, тоді може бути небезпечним для зору перенесення візиту до окуліста. Тим більше, що перші з п'яти цих ознак є нормальними при надмірній набряклості, нервозності і втомі. Але коли людина спостерігає їх щодня, то причиною може стати одне із захворювань.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", глаукома це загальний термін для цілої низки захворювань, які пошкоджують зоровий нерв. Пошкодження зорового нерва призводить до порушення передачі зорових сигналів у мозок, що може привести до втрати зору і сліпоти.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки