Не лише чорниця: названі найкорисніші для очей продукти

38,8 т.
Не лише чорниця: названі найкорисніші для очей продукти

Окрім усім відомої чорниці, існують й інші продукти, корисні для зору і здоров'я очей.

Серед них – морква, жовті помідори, зелений перець і огірки, розповів в ефірі ObozTV офтальмолог, доктор медичних наук Сергій Риков.

"У нас на очному дні є центральна ямка. Називається жовта ямка (місце найбільшої гостроти зору в сітківці ока. – Ред.). І чому жовтий колір? Чому морква? Тому що бета-каротини знаходяться якраз у центральній частині. І рекомендується вживати все, що жовтого і зеленого кольору", – пояснив Риков.

Відео дня

У сезон, за словами лікаря, необхідно їсти побільше свіжих салатів.

"Хто, наприклад, любить червоні помідори – перейдіть на жовті. А огірок, перець – все має бути зеленого кольору. Тоді ви будете отримувати необхідну кількість вітамінів", – уточнив він.

А ось щоб чорниця добре засвоювалася організмом, офтальмолог порадив обов'язково додавати до неї сметану.

"У чорниці є флавоноїди, які теж допомагають (очам. – Ред.). Але чорницю потрібно правильно вживати. 1 стакан чорниці щодня. Без цукру, але з ложкою 20-відсоткової сметани. Саме жиророзчинні вітаміни дають можливість засвоюватися флавоноидам", – поділився Риков.

Чорниця зі сметаною і без цукру – корисне літнє блюдо

OBOZREVATEL нагадує – для тих, хто працює за комп'ютером, офтальмолог Джеффрі Аншель зі США розробив правило 20-20-20, яке може допомогти зняти напругу і запобігти стомленню очей.

Інформаційне шоу "Студія Обозреватель" дивіться щодня по буднях о 10:00 на ObozTV.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки