Очні краплі при катаракті: дослідження

Очні краплі при катаракті: дослідження

Як повідомляють дослідники, для запобігання набряку жовтої плями після операції з видалення катаракти ефективні нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) у вигляді очних крапель – як при самостійному застосуванні, так і в поєднанні зі стероїдами.

За словами дослідника з Rigshospitalet Glostrup у Данії, доктора медичних наук Джеспера Еріксена, протизапальні офтальмологічні засоби працювали так само добре, як до, так і після операції, і були більш ефективні, ніж субтеноновий імплантат, що вивільняє стероїди.

За його словами, як стандартний підхід було б краще використовувати очні краплі з НПЗП, а додати до терапії стероїдні очні краплі можна при необхідності.

Відео дня
У чому проблема догляду після операцій з видалення катаракти

Макулярний набряк (синдром Ірвіна – Гасса) – часте ускладнення операції з видалення катаракти, яке може вплинути на гостроту зору. Дослідники вважають, що це відбувається внаслідок запалення, що руйнує гемато-очної бар'єр і приводить до витоку рідини в сітківку.

Для запобігання його розвитку призначаються протизапальні засоби. Однак єдиної думки про те, які з них використовувати, немає. Тому існує необхідність у визначенні стандарту догляду.

Стероїдні очні краплі часто використовуються для цієї мети та вважаються більш ефективними, ніж НПЗП, але вони пов'язані з підвищеним внутрішньоочним тиском (ВОТ).

Оскільки у деяких пацієнтів виникають проблеми із застосуванням очних крапель, були розроблені різні депо та ін'єкції з повільним вивільненням. Також деякі дослідження показали, що починати профілактику до операції більш ефективно.

Подробиці дослідження

Для перевірки різних підходів Еріксен і його колеги набрали 470 пацієнтів в Rigshospitalet Glostrup, які перенесли операцію з видалення катаракти. Вони випадковим чином розподілили по 94 пацієнти в кожну з п'яти груп:

  1. Комбінація НПЗП + стероїди з початком застосування за 3 дні до операції (контрольна група).

  2. Комбінація НПЗП + стероїди з початком застосування в день операції.

  3. Монотерапія НПЗП з початком застосування за 3 дні до операції.

  4. Монотерапія НПЗП з початком застосування в день операції.

  5. Стероїди (субтеноновий депо дексаметазону фосфату 0,5 мл) з застосуванням після операції.

Всі очні краплі вводили 3 рази в день до 3 тижнів після операції.

У комбінованій терапії в якості НПЗП використовувався 0,5% розчин кеторолаку, стероїду – 1% розчин преднізолону.

Результати

Оцінку результатів проводили через 3 дні, 3 тижні та 3 місяці після операції.

Результати:

  • Різниця в середній товщині центрального підполя (CST) або скоригованої гостроті зору вдалину (CDVA) між групами виявлена не була.

  • ВОТ знизився у всіх групах. Через 3 дні та 3 тижні ВОТ був вище в обох групах комбінованої терапії, ніж в обох групах монотерапії НПЗП, але ця різниця зникла до 3 місяців.

  • Більш ніж половині групи субтенонів потрібні були додаткові місцеві протизапальні краплі, що дозволяє припустити, що цього підходу недостатньо.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки