Стріляй очима: лікар дав слушні поради для збереження зору

Стріляй очима: лікар дав слушні поради для збереження зору

Сьогодні важко себе уявити без смартфона, планшета або лептопа: вважай, зник із мережі – випав із життя.

І напевно багато хто помічав, що через кілька годин роботи, припустимо, з комп'ютером, стан очей далеко не найкращий: відчуття піску, сухість, пече і "пливе картинка".

За словами професора-офтальмолога Сергія Рикова, причина цього дискомфорту в перенапруженні очних м'язів. І якщо у вас є схильність до розвитку будь-яких офтальмологічних захворювань, в перспективі подібна "стимуляція" може призвести до стійкого погіршення зору.

Щоб не допускати подібного розвитку подій, лікар рекомендує читачам MedOboz прислухатися до методів, які допоможуть зняти навантаження з очей і зберегти гостроту зору.

Читайте: Втратив зір і слух: підліток став жертвою фастфуду

Робота за комп'ютером стомлює очі

Слідкуйте за часом

Лікар не наполягає на тому, що за бажання зберегти зір треба зовсім відмовитися від використання гаджетів. Однак він рекомендує працювати з ними дозовано, наприклад, по техніці 3 до 1.

Так, через кожні 45 хвилин роботи перед монітором або з дисплеєм відпочивайте 15 хвилин. Причому цей відпочинок передбачає діяльність, що вимагає фокусування очей на далекі відстані (від 5 метрів). Наприклад, посидьте біля вікна і порозглядайте дерева в парку, вийдіть на вулицю і розгляньте вітрини віддалених магазинів тощо.

Така перерва допоможе м'язам очей розслабитися і попередить їхній гіпертонус, який часто і супроводжується розпливчастістю зору після завершення робочого дня.

Придбайте краплі

Частий супутник офісних працівників – синдром сухого ока. Від нього страждають близько 70% людей, які працюють із гаджетами, причому більшість із них – жінки. Причина такої несправедливості в ендокринних особливостях, циклічності, прийомі протизаплідних препаратів, використанні косметики, тривалому проведенню часу на кухні за приготуванням та інших факторах, які роблять очі чутливішими і сприйнятливішими, зокрема і до навантажень.

Щоб уникнути неприємного відчуття сухості і "піску", лікар рекомендує що дві години закапувати в очі "штучні сльози" - спеціальні зволожувальні краплі, які зімітують природне зволоження.

При цьому професор радить обирати собі краплі не навмання, а разом із офтальмологом, який, у разі необхідності, призначить додаткові дослідження, щоб підібрати препарат, який максимально імпонує вам.

Заведіть собаку

Будь-яке навантаження вимагає якісного розвантаження. Зокрема і зорове. Так, після робочого дня варто зайнятися чимось, що нормалізує вашу фізичну активність і дозволить, знов-таки, попрацювати очима на далекі відстані. Чудовий варіант – плавання, бадмінтон, теніс, футбол або прогулянки. Щоб забезпечити собі останні і не шукати виправдань для відмови на кшталт "нельотна погода" або "немає настрою", заведіть собаку – з нею ви вже точно будете виходити гуляти щодня мінімум годину. А відволікання від рутини і позитивні емоції ще й нормалізують психологічний стан, що теж позитивно відіб'ється на стані очей.

Читайте: Як уникнути втрати зору: знайдено ефективний спосіб

Стріляйте очима

Ще один спосіб повернути очі в норму після роботи – гімнастика. Нехитрі вправи на зразок ведення зіницями вліво-вправо, вгору-вниз, по колу і діагоналі допоможуть розробити очні м'язи і "навчать" їх швидко розслаблятися.

Чудовим доповненням до зарядки стане теплова процедура. Нетривала концентрація теплової енергії на очах допоможе м'язам максимально розслабитися і позбутися неприємних відчуттів.

Для проведення такої процедури можна придбати спеціальні окуляри (схожі на маску для сну), або просто прикладати теплий м'який рушник або розтерті долоні. Тільки не варто вдаватися до застосування всіляких ламп, які обіцяють подібний ефект – насправді вони навряд чи допоможуть, а швидше заподіють масу шкоди.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, чим може закінчитися неправильний підбір окулярів.