Як уникнути втоми очей: п'ять ефективних вправ

Як уникнути втоми очей: п'ять ефективних вправ

Сьогодні ми просто оточені факторами, які негативно впливають на наш зір – робота за комп'ютером, користування планшетами, смартфонами та іншими гаджетами, без яких у наш час обійтися практично неможливо. З початком пандемії проблема особливо загострилася, оскільки багато хто перейшов на віддалену роботу і більшу частину дня проводять за ноутбуком. Все це призводить до втоми та сухості очей. Щоб зберегти зір, варто освоїти кілька нескладних вправ для очей та виконувати їх регулярно.

Комплекс таких вправ пропонує професор Доун Сім, офтальмохірург в Мурфілдській очній лікарні (Лондон). Про це пише видання Express.

Професор пояснив, що такі стани, як сухість та втома очей, можуть призвести до нечіткого зору, двоїння в очах, появи кольорових плям при переведенні погляду з монітора на стіну, відчуття "піску" під повіками. Такий стан не вважається захворюванням, але якщо його ігнорувати, згодом зір може суттєво погіршитися.

Відео дня

Цей стан називають цифровим навантаженням на очі і, за словами медиків, сьогодні він виникає у понад 50 відсотків людей. На відміну від вікових змін зору, комп'ютерний зоровий синдром зачіпає молодь і навіть дітей.

Щоб зняти напругу очей та запобігти подальшим проблемам з зором, Доун Сім радить кілька разів на день виконувати гімнастику для очей.

5 ефективних вправ для очей

Моргання

Почати варто зі швидкого та легкого моргання. Це допомагає зняти втому очей.

Поморгайте кілька секунд, потім заплющіть очі на пів секунди.

Повторення такої вправи приблизно 20 разів має зробити очі більш зволоженими.

"Більшість із нас моргає рідше, коли ми концентруємось або дивимося на екран. Якщо ви менше моргаєте, ваша захисна сльозова плівка випаровується, висушуючи очі", – пояснив професор.

Обертання очними яблуками

Сядьте, випрямивши спину. Не рухаючи головою, повільно обертайте очима за годинниковою стрілкою, починаючи з лівого боку, потім вверх, потім праворуч і, нарешті вниз.

Повторіть це 10 разів. А потім виконайте вправу у протилежному напрямку.

Правило 20-20-20

Ці три числа означають час і відстань. Вправа полягає в тому, щоб кожні 20 хвилин відводити погляд від комп'ютера і дивитися на будь-який об'єкт, що знаходиться на відстані не менше 6 м (20 футів) протягом 20 секунд.

За словами офтальмохірурга, ця проста вправа допоможе знизити напруження та втому.

Палмінг

Просто покладіть свої долоні трохи зігнені "чашечкою" на відкриті очі так, щоб нічого не було видно, та відпочивайте.

"Нехай ваші кінчики пальців перекриваються, упираючись у лоб, намагайтеся не пропускати світло і глибоко дихайте близько хвилини", – пояснив Доун Сім.

Така практика корисна для розслаблення очей

Тренування периферійного зору

Для цієї вправи необхідно мати перед собою екран чи картинку. Не відриваючи від неї очей, постарайтеся знайти та доторкнутися до всіх предметів навколо вас (склянка води, блокнот і т. д.).

Як повідомляв OBOZREVATEL, лікарі розповіли, що потрібно знати про краплі для очей.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки