Загадковий ГелоРевойс або кондитерка "для горла"

99,4 т.
Загадковий ГелоРевойс або кондитерка 'для горла'

Чим насправді є пастилки ГелоРевойс – лікарським препаратом або все-таки такими ж цукерками "від горла", як і лакричні льодяники, м’ятні драже чи карамельки з ментолом та евкаліптом? Чи дійсно ці пастилки варті своїх грошей? Що ж, давайте розберемося.

Як свідчить інструкція із застосування так званого "препарату" ГелоРевойс, який виробляється фірмою Pohl-Boskamp та реалізується в Україні компанією "Здраво", у його складі міститься ксантан, карбомер, гіалуронат натрію, а також "інші інгредієнти". Ці три речовини в інструкції прямо не називаються діючими або активними, однак на сайті, присвяченому ГелоРевойсу, вони вже іменуються "діючими компонентами". Хоча здебільшого ці інгредієнти якщо і використовуються у медицині, то якраз саме як допоміжні. Що показово, ані в інструкції, ані на сайті продукту – абсолютно ніде не вказується кількісний склад цих компонентів, що є вкрай підозрілим. Адже якщо ГелоРевойс позиціонується як препарат, продавцю треба було б дотримуватися правил та не полінитися вказати кількісний склад компонентів. Ну що ж, кількісний склад ГелоРевойса залишиться загадкою.

Відео дня

На офіційному сайті ГелоРевойса як перевага цих пастилок першим пунктом наводиться така фраза: "Препарат для відновлення голосу №1 в Німеччині*". Водночас зірочка "*" нікуди не веде, жодної виноски немає, жодного пояснення. Просто Number One та й край. На якій підставі продавець цього "продукту" вирішив, що його пастилки – це ПРЕПАРАТ для відновлення голосу номер один у всій НІМЕЧЧИНІ?! Ось іще одна загадка від продавця. Нуль підтверджень, ані жодного посиланнячка на якесь дослідження, просто гучна нічим не підкріплена заява. Чому ж номер один лише у Німеччині, а не в Європейському Союзі, наприклад, або у всьому світі? Який же скромний продавець!

Настільки скромний, що очевидно навіть вирішив інструкцію до свого медичного виробу (як він це сам називає) перекласти українською мовою за допомогою перекладача Google. Як приклад, цитата з цієї самої інструкції недопрепарату: "Не використовуйте пастилки коли лежачи".

Загадковий ГелоРевойс або кондитерка "для горла"

І це не єдиний косяк перекладу. Але грець із ним, із перекладом, стандартної ж бо офіційної МОЗівської інструкції немає! Є лише ця м’яко кажучи дивна

Загадковий ГелоРевойс або кондитерка "для горла"

"інструкція із застосування медичного виробу" – без чіткого зазначення реєстраційного номера, фармакотерапевтичної групи (або того, що цей продукт є БАДом), переліку діючих речовин, їхнього кількісного складу та наявності інших ключових даних нормальної стандартної інструкції медичного препарату. Натомість у інструкції ГелоРевойса намальовані гарненькі нотки, та сказано, що він доступний аж у трьох смаках! Ну що ж це таке, нарешті?!

Це точно препарат, а не кондитерські пастилки?

У всіх доступних більш-менш офіційних на вигляд документах ГелоРевойс іменується не інакше як медичний виріб. Однак на офіційному сайті ГелоРевойса він усюди наполегливо вказується як "препарат". Простими словами, тут людей вводять в оману, підсовуючи неоднозначний продукт під виглядом препарату. Чергова загадка – кондитерський медичний виріб або все ж препарат? Хто знає…

Якщо ж виробник/продавець намагається позиціонувати ГелоРевойс як препарат, то тоді давайте і питати з цього продукту як із препарату. Так, де доказова база стосовно ефективності та безпечності цього "препарату"? Клінічні дослідження? Де там! Звісно ж цього немає, адже згідно з логікою продавця нема чого заморочуватися, проводити клінічні дослідження та мати доказову базу, якщо можна просто написати, що це "препарат" і він "дуже ефективний".

Загалом складається враження, що продавець розраховує на те, що раз продукт вироблений у Німеччині, то до нього апріорі не може виникати питань. Але як би не так! Споживач має повне право знати, за що він платить гроші, зокрема, за ефективний та безпечний препарат або все ж за дорогі імпортні цукерки.

Загадковий ГелоРевойс або кондитерка "для горла"

Ціна повинна бути адекватною та обґрунтованою, інакше, як то кажуть, немає сенсу платити більше.

Коротше кажучи, продавцю було дуже складно визначитися, що ж таке ГелоРевойс – препарат, абстрактний медичний виріб або цукерка. Водночас офіційний імпортер та дистриб’ютор ГелоРевойса в Україні ТОВ "Здраво" не включає його в категорію медичних препаратів на своєму офіційному сайті. Чому так – це очевидно.

Підсумуємо. Отже, якщо у вас нічого серйозного і ви просто зірвали голос на футболі, на концерті улюбленого гурту, у караоке тощо, то вам скоріш за все допоможуть не лише пастилки ГелоРевойс (будь вони хоч тричі німецькі!), але і БУДЬ-ЯКІ ІНШІ "цілющі" карамельки за більш приземленою ціною. Якщо ж причина втрати голосу або дискомфорту в горлі більш суттєва або невідома, то тут необхідно не займатися самолікуванням за допомогою сумнівних засобів, а звернутися до свого лікуючого лікаря за консультацією. Особливо важливо не упустити момент та вчасно отримати адекватну допомогу людям, чия професійна діяльність напряму залежить від голосу – співакам, педагогам, ведучим, коментаторам тощо.

Бережіть голос та здоровий глузд!

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки