В Україні виявлено павука каракурта: парамедики розповіли, що робити в разі укусу

В Україні виявлено павука каракурта: парамедики розповіли, що робити в разі укусу

Укус павука каракурта може призвести до смерті людини. Саме таку тварину було виявлено в одному з домогосподарств на Одещині.

Антидота проти отрути каракурта в Україні немає, але у разі укусу необхідно терміново звернутися по медичну допомогу. Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповіла інструкторка Всеукраїнської спілки парамедиків Оксана Марцинюк (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця цієї новини).

За її словами, такі павуки зустрічаються на півдні України, зокрема, в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях. "Павук каракурт розміром із черешню. Він може бути повністю чорного кольору або з червоними плямами", – пояснила парамедикиня.

Відео дня

"Вони отруйні і, на жаль, є летальні випадки, але це відбувається вкрай рідко", – додала вона.

Павука каракурта виявлено в Одесі.

Парамедикиня розповіла, що каракурти ніколи не нападають на людину. Укус трапляється тоді, коли павук захоплений зненацька. Наприклад, коли людина торкається його під час збору овочів на городі чи взуває чоботи, в які заліз павук.

Зважаючи на це, вона порадила працювати в городі в рукавичках і ретельно перевіряти речі, одяг і взуття, якщо вони залишалися на ніч просто неба.

Говорячи про ознаки укусу й симптоми інтоксикації, що невдовзі з’являються, вона розповіла, що "на місці укусу часто можна побачити крихітні сліди проколу. Місце укусу червоніє. Через декілька хвилин людина відчуває сильний біль, потім можуть виникати сильні м’язові спазми, можлива нудота, блювання, потовиділення, неспокій. Може з’явитися страх смерті".

Медикиня наголосила, що в разі укусу каракурта потрібно негайно звернутися по медичну допомогу. "Якщо це зробити, летального випадку стовідсотково не буде", – сказала вона.

Водночас перша домедична допомога може бути такою: "необхідно зменшити рухомість кінцівки, якщо укус був у кінцівку, на місце укусу можна прикласти холод. Людині потрібно випити багато рідини".

Марцинюк додала, що специфічних антидотів проти отрути каракурта в Україні фактично немає. "Вони бувають вкрай рідко, оскільки укуси нечасто реєструються". Проте, вона запевнила, що симптоматичне лікування завжди є достатнім.

Як писав OBOZREVATEL, житель Одещини виявив у себе на подвір’ї павука каракурта. Чоловік виклав його фото й попередив про небезпеку.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки