Вбила вже 35 людей: в Європі забили тривогу через спалах небезпечної хвороби

71,0 т.
Вбила вже 35 людей: в Європі забили тривогу через спалах небезпечної хвороби

Смертельний спалах кору, який вбив 35 осіб, продовжує поширюватися по всій Європі і, незважаючи на спроби боротися з інфекцією за допомогою вакцинацій, ознак уповільнення поки не видно.

Про це повідомляє видання Daily Mail, посилаючись на дані Всесвітньої організації здоров'я.

Цифри, опубліковані Всесвітньою організацією охорони здоров'я, з'явилися після того, як численні органи громадської охорони здоров'я створили ініціативи щодо підвищення рівня імунізації в постраждалих країнах.

Останньою жертвою інфекційної хвороби став шестирічний хлопчик в Італії, де за 12 місяців відбулося понад 3300 випадків кору і дві смерті.

Відео дня

Румунія, яка, як відомо, має низький рівень імунізації, повідомила про більшу кількість "трагедій" - у результаті зараження кором померла 31 людина.

Крім того, одиночна смертність була зареєстрована в Німеччині і Португалії, а кілька інших країн також повідомили про спалахи захворювання - серед них Франція, Польща, Швейцарія і Україна.

"Кожна смерть або інвалідність, які викликані хворобою, відвернутою вакцинацією, є неприйнятною трагедією. Ми дуже стурбовані тим, що, хоча доступна безпечна і ефективна вакцина, кір залишається основною причиною смертності серед дітей у всьому світі, і, на жаль, Європа не виняток. Ми працюємо у тісному контакті з органами охорони здоров'я в усіх порушених Європейським співтовариством країнах - це наш пріоритет, щоб контролювати спалахи і підтримувати високе охоплення вакцинацією для всіх верств населення", - говорить доктор Сюзанна Якаб, регіональний директор ВООЗ по Європі.

Зазначається, що у відповідь на спалах захворювання кілька країн вжили заходів щодо збільшення охоплення вакцинацією від кору. У травні Німеччина ухвалила закон, щоб дитячі садки повідомляли владу, якщо батьки відмовляються вирішувати робити їхнім дітям щеплення. Румунія також розпочала кампанію щодо заохочення людей до пошуку можливості вакцинації. Крім того, у них зараз розробляється закон, який зробить щеплення обов'язковим для того, щоб діти могли відвідувати школу. Італія також здійснила низку заходів контролю.

ВООЗ рекомендує, щоб 95 відсотків дворічних дітей отримали щеплення від кору, в такому випадку країни зможуть уникнути будь-яких спалахів. Однак на сьогоднішній момент, до цієї цифри ще далеко.

Медики зазначають, що багато батьків уникають вакцинації своїх дітей через страшні історії, які кажуть про зв'язок щеплення з аутизмом. Однак інформація, яка була вперше опублікована британським дослідником Ендрю Уейкфілд у статті 1998 роки медичного журналу The Lancet, була спростована - згодом вчені встановили, що дослідження було сфальсифіковано і документ відкликали в 2010 році. Самому ж доктору Уейкфілду заборонили практикувати медицину. Численні великі дослідження з тих пір не виявили ніяких доказів зв'язку.

Нагадаємо, що в Україні за останні кілька місяців кількість українців, які захворіли на кір, збільшилася практично вдвічі - тільки в червні інфекцію підхопили 473 людини.

Як раніше повідомляв "Обозреватель",  МОЗ назвав головну причину спалаху кору в Україні.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки