МоваЯзык

/ Педіатрія

Вчені попередили вагітних про небезпеку: загроза виходить від одного з вітамінів

Вчені з Університету Суррея з'ясували, що нестача вітаміну D під час вагітності призводить до поганого розвитку рухової здібності у дітей.

Про це повідомляє видання Daily Mail, із посиланням на результати дослідження опублікованого в British Journal of Nutrition.

Дослідники вважають, що взаємодія між вітаміном D і гормональним дофаміном у мозку плоду відіграє вирішальну роль у розвитку ділянок, які контролюють руховий і соціальний розвиток.

Під час дослідження вченими було проаналізовано данi 7 065 пар матері і дитини - вони вивчали концентрацію сироватки вітаміну D в організмі матері під час вагітності та її вплив на розвиток дитини.

Нестача вітаміну D визначалася при наявності його в крові менше 50 нмоль на один літр. Оптимальним рівнем вважається 100-150 нмоль на літр.

Результати показали, що якщо у майбутньої матері був виявлений дефіцит вітаміну D, то це призводить до того, що у дітей погано розвиваються моторні навички у віці 24-36 місяців. Крім того, вони піддаються більшому ризику погіршення соціального розвитку у віці 42 місяців.

"Важливість достатності вітаміну D не слід недооцінювати. Наші дослідження показують, що якщо рівень вітаміну D у крові у вагітних жінок маленький, це може вплинути на розвиток їхніх дітей у ранні роки життя", - прокоментував результати провідний автор дослідження доктор Андреа Дарлінг.

При цьому вчені нагадують, що "більше, не означає краще", і рекомендують не зловживати вживанням цієї харчової добавки, оскільки вона може бути токсичною у дуже високих дозах, а строго дотримуватися рекомендацій лікуючого лікаря.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені розвіяли популярний міф про вітамін D.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "здоров'я новонародженого" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини