МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Пережити спеку в поїзді: озвучені рекомендації для подорожуючих

Уникнути проблем зі здоров'ям під час поїздки в транспорті, де немає кондиціонування, можна за допомогою декількох простих правил, одне з яких - легкий, вільний, провітрюваний одяг.

Про це "Обозревателю" розповіла дільничний лікар Рита Гофман.

"Одяг в дорозі повинен бути провітрюваний, він не повинен щільно прилягати до тіла. Я не кажу, що синтетики не повинно бути взагалі, але синтетика буває різної якості. Це повинна бути синтетика, дружня до тіла, наприклад, віскоза. Одяг повинен бути вільний і легко провітрюваний, що легко висихає і легко змінюється. Повинно бути кілька дрібничок з собою, щоб можна було легко переодягнутися відповідно до обставин. З одного боку, щоб не продуло, з іншого - щоб пережити цю дику спеку", - порекомендувала лікар.

"Обов'язково потрібно мати з собою вологі серветки, причому, краще, якщо вони будуть великі, які захоплюють великі поверхні. Їх можна використовувати, щоб швидко охолодити певні ділянки тіла, в першу чергу, ті, де гаряча тонка шкіра. Це скроні, бічні відділи шиї, надключична ділянка, пахова ділянка, підколінні ямки, ліктьові згини, долоні і ступні", - продовжила Рита Гофман.

Крім того, вона закликала уникати прямих сонячних променів, "в тому числі через скло". "Дуже важливо при найменшій можливості завісити вікно, бажано, щоб воно було відкритим, але щоб не було прямого потоку сонячних променів", - сказала медик.

Велику увагу вона приділила темі пиття в дорозі. Рита Гофман перерахувала найбільш прийнятні напої, а також порекомендувала в дорогу брати питво з собою і не розраховувати на те, що ви зможете купити щось в дорозі - "як правило, там немає того, що треба".

Лікар також настійно рекомендувала людям з хронічними розладами здоров'я мати при собі "аптечку швидкої допомоги". "Якщо людина передбачає тривалу важку подорож, якщо вона не може або не хоче від неї відмовитися, потрібно, як мінімум, порадитися з лікарем або заглянути в інтернет і подивитися рекомендації лікарів з цього приводу".

Рита Гофман навела приклад хворих на цукровий діабет. За її словами, саме в спеку підвищується небезпека діабетичної коми - частіше гипогликемічної. "Таким людям обов'язково треба мати при собі будь-що для надання швидкої допомоги", - підкреслила вона.

Всім людям, що страждають серйозними захворюваннями і котрі збираються в дорогу, медик порадила мати на тілі табличку із зазначенням захворювання. Наприклад, вона може бути прикріплена на шиї. "Тому що, коли людині погано, люди губляться. Якщо людина, яка опинилася поруч, не знає, що сталося, вона може провести неправильні дії. Люди соромляться надавати інформацію про своє захворювання, і це дуже небезпечно", - сказала вона.

І, нарешті, лікар попередила про небезпеку виникнення ацетономічного синдрому у дітей, який "дуже часто може трапитися саме в дорозі". Дорослі, які супроводжують дітей, "повинні знати, як поводитися з цим синдромом, що потрібно робити і як годувати дитину в поїздці". Зокрема, дитина "не повинна їсти багато солодкого, багато жирного і повинна пити багато рідини". "Харчування в цей період повинне бути під жорстким контролем дорослого, що їде з дитиною, тому що саме від порушення в харчуванні в цей час виникають напади, з якими боротися дуже важко", - підкреслила медик.

Як писав "Обозреватель",прес-служба "Укрзалізниці" попередила про те, що62% пасажирських вагонів не обладнані системами кондиціонуванняповітря і порекомендувала під час поїздок мати при собі ліки, пити багато води і відразу звертатися до провідника в разі поганого самопочуття.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Ексклюзив" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини