Варикоз при вагітності: лікарка підказала, як йому запобігти

Варикоз при вагітності: лікарка підказала, як йому запобігти

Більшості жінок вагітність приносить не тільки радісні моменти, пов'язані з очікуванням малюка, але і деякі сткладності зі здоров'ям.

Однією з найбільш поширених проблем у майбутніх мам є варикозне розширення вен. "Більше половини вагітних стикаються з цією проблемою, – говорить репродуктологиня Марія Жарова. – Тяжкість, біль в ногах ... І чим більше термін, тим гірше ці відчуття. Виною цьому, як правило, варикоз".

"Зазвичай при нормальному стані в вені потік крові рухається у напрямку до серця, що гарантується нормальною роботою напівмісячних клапанів, які перебувають в стінці вени. Крім того, під час ходьби скорочення м'язів гомілки допомагають штовхати кров наверх. Але при порушенні роботи цих самих клапанів кров починає накопичуватися в нижніх кінцівках", - пояснила експертка, додавши, що це явище лікарі і називають варикозною хворобою.

Відео дня

За словами лікарки, причина порушення роботи клапанів в збільшенні вени в ширину (тобто клапан не закриває весь просвіт) або втрати ним нормальної еластичності, що зустрічається у вагітних. "Але це не єдиний фактор. Сюди відносять і спадковість, і порушення гормонального фону, і сидячий спосіб життя, тощо", – зазначила Жарова.

Більшість жінок при вагітності страждають від варикозу

Так, у вагітних можна виділити три основні причини розвитку цієї хвороби:

– З кожним місяцем збільшується об'єм циркулюючої крові в організмі майбутньої мами, а значить венозні клапани просто не справляються з навантаженням;

– Матка росте і поступово "придавлює" нижню порожнисту вену, по якій кров відтікає від ніг до серця. Тобто створюється механічна перешкода потоку крові;

– Змінюється гормональний фон.

Докторка підкреслила, що частіше варикозне розширення вен у вагітних розвивається на ногах, але також може з'являтися на зовнішніх статевих органах і навіть в малому тазу.

"Якщо у вашій родині є схильність до варикозу, то пам'ятайте про його профілактику. Більше рухайтеся, не залишайтеся довго в одному положенні (сидячи або стоячи). Намагайтеся частіше піднімати ноги в положенні лежачи. Ця проста вправа відмінно допомагає впоратися з проблемою", – рекомендує репродуктолог.

Також, за її словами, не допустити розвитку варикозу допоможуть нескладні фізичні навантаження і лікувальна компресійна білизна (допомагає поліпшити кровообіг в судинах, нормалізувати живлення шкіри і підшкірної клітковини).

Разом з тим лікарка додала, що при варикозі трапляються важкі випадки, коли необхідно хірургічне втручання, тому при появі хвороби варто звернутися до флеболога.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, чому макіяж може бути небезпечним під час вагітності.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки