Підліток, якому першим в Україні пересадили серце, розповів, як почувається зараз

Підліток, якому першим в Україні пересадили серце, розповів, як почувається зараз

13-річний Максим із Волині із села Зарудці вже понад 40 днів живе з новим серцем, яке йому пересадили від 54-річного донора. Хлопець каже, що почувається добре і планує найближчим часом здійснити пробіжку.

Як розповів журналістам ТСН сам Максим, із новим органом йому стало легко ходити, він займається на велотренажері, з гантелями. Загалом почувається набагато краще, ніж раніше.

Плановий огляд хлопчика після трансплантації провів керівник кардіохірургії та трансплантації серця Лікарні швидкої допомоги міста Львів Роман Домашин. За словами медика, "нове серце підлітка працює, як швейцарський годинник".

Відео дня

Він наголосив, що відновлення Максима після операції йде за планом.

13-річний Максим після трансплантації серця та кардіохірург Борис Тодуров.

Відомо, що хлопчик став першим підлітком, котрому в Україні пересадили серце від померлого донора. Новий орган дитині знадобився після того, як він пережила інсульт. Від цього захворювання помер чоловік, серце якого тепер служить хлопчику.

Керував операцією із пересадки серця український лікар-кардіохірург, професор, заслужений лікар України, директор Інституту серця Борис Тодуров. Хірургічне втручання здійснили у Львові разом із місцевими та польськими медиками.

Тодуров зазначив, що донорський орган прижився добре. Серце адаптувалося до судин, та "все геометрично дуже добре".

За місяць хлопчик має знову прийти на огляд до львівських медиків. Підліток розраховує, що він зможе самостійно до них "вибігти на сьомий поверх".

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Черкасах хірурги вперше провели операцію з пересадки стовбурових клітин кісткового мозку дорослій пацієнтці від донора, який не є її ріднею.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки