МоваЯзык

/ Новини медицини

Побори в лікарнях: як київський лікар-правдолюб домігся справедливості

Лікаря ультразвукової діагностики Юрія Ліски, який був звільнений після його заяв про побори в київському медцентрі , суд поновив на посаді.

Про це Ліска повідомив кореспонденту "Обозревателя".

У постанові Апеляційного суду Києва 19 лютого також зазначено, що наказ про звільнення лікаря керівництвом комунального неприбуткового підприємства "Київський діагностичний центр" (КДЦ) Деснянського району, був незаконним. Крім того, адміністрація зобов'язана виплатити медпрацівникові зарплату за час вимушеного прогулу.

У коментарі нашим журналістам Юрій Ліска повідомив, що кожне своє слово на суді підтвердив наявністю документів, оскільки після звільнення не опустив руки, а протягом двох років вів переписку з чиновниками профільних інстанцій.

Гроші вимагали з кожного

Юрій зазначив, що небагато медиків КДЦ вірили, що він доб'ється відновлення на роботі. Керівництво Центру, за словами лікаря, зробило з медустанови структуру із заробляння грошей і змушувало медиків брати з пацієнтів гроші. Тих, хто не був з цим згоден - звільняли.

Кожному медпрацівникові, зі слів Ліски, встановлювали таксу за певний вид послуг. Наприклад, в 2014 році (коли Юрій працював у філії Центру) УЗД щитовидної залози коштувало 70 грн, черевної порожнини - 150 грн, мазок на цитологію (онкопрофогляд на рак шийки матки) - 50 грн. Кожна пацієнтка, яка хотіла стати на облік у зв'язку з вагітністю, повинна була сплатити "благодійний внесок" в розмірі 250-350 грн.

Також в підвалі медустанови працює зубопротезна лабораторія, яка нібито приносить адміністрації близько двох мільйонів гривень щомісяця.

Били ногами по обличчю

Мало хто з медиків намагався говорити про побори. Коли ж Юрій Ліска і терапевт-стоматолог Наталія Проценко, яка раніше працювала у філії №3 КДЦ, відкрито заговорили про вимаганнях, на них було скоєно напад.

Спочатку біля будівлі суду ногами по обличчю побили Наталію (жінка стверджує, що бив директор КДЦ). Через тиждень невідомі напали на Ліски, коли він був в салоні авто.

Як боротися

Юрій Ліска закликає всіх лікарів, які відчувають тиск з боку керівництва медзакладів, об'єднуватися для відстоювання своїх прав.

"Не потрібно мовчати. ​​Я всім лікарям кажу, давайте об'єднуватися. Нас почують, коли ми разом. Інакше будуть тиснути поодинці і в підсумку звільняти", - зазначив Юрій Ліска.

Ліска каже, що готовий до того, що адміністрація медцентру ставитиме йому палки в колеса, проте у нього є досвід протистояння, до того ж сподівається, що і громадськість не залишиться в стороні.

В управлінні охорони здоров'я Деснянської РДА "Обозревателю" повідомили, що будь-яких судових рішень, а також рішень уповноважених органів щодо вимагання хабарів у медпрацівників КДЦ до них не надходило.

Раніше повідомлялося, як українські лікарні будуть працювати при медреформу .

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Ексклюзив" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини