МоваЯзык

/ Онкологія

Пожирає ракові клітини: знайдено новий спосіб боротьби з пухлинами

Учені Університету Пенсільванії (США) знайшли спосіб, який дозволяє імунним клітинам макрофагів в організмі людини знаходити ракові клітини і поглинати їх.

Для цього вони наситили макрофаги енергією, збільшивши ефективність, з якою ті знищують патогенні тканини, повідомляє "Лента.ру".

Відомо, що макрофаги можуть як пригнічувати ріст злоякісних пухлин, так і сприяти утворенню метастазів. Однак більшість небезпечних новоутворень виділяють молекули CD47. Це глікопротеїни, які грають роль у міжклітинній взаємодії і запобігають поглинання дефектних клітин фагоцитами.

Знайдено новий спосіб боротьби з раком

МедікФорум

Дослідники використовували новий підхід, активуючи макрофаги за допомогою CpG — агоніста толл-подібних рецепторів.

Виявилося, що з'єднання викликає скорочення пухлин і продовжує життя хворих на рак мишей навіть за відсутності активних Т-лімфоцитів, що забезпечують розпізнавання і знищення чужорідних і дефектних клітин. Однак також з'ясувалося, що макрофаги якимось чином атакували пухлини навіть при наявності великої кількості CD47. Цей феномен пояснюється тим, що активовані макрофаги споживають глюкозу і глутамін, отримуючи енергію, необхідну для поглинання ракових клітин.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Вірменії операції громадянам, хворим на рак, зробили безкоштовними. Їх вартість зобов'язується повністю покрити держава.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Тег
0
Коментарі
0
0
Смішно
8
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини