7 ознак того, що препарати проти тривожності можуть допомогти

7 ознак того, що препарати проти тривожності можуть допомогти

Ласкаво просимо на планету Земля, де час від часу всі нервуються та турбуються. Це нормально, і зазвичай можна впоратися за допомогою когнітивно-поведінкової терапії, вправ чи медитації.

Однак, якщо тривога стала постійним супутником та погіршує Ваше повсякденне життя, можливо варто звернутися до лікаря за лікуванням, в тому числі за рекомендацією лікарських препаратів від тривожності.

Ось 7 ознак, які можуть зазначати необхідність такого підходу:

Ви постійно нервуєте і перебуваєте "на межі" нервового зриву

Якщо ви відчуваєте дратівливість та тривожність майже кожен день, це може бути сигналом того, щоб звернутися за допомогою, наприклад до сімейного лікаря.

Відео дня

Однак, якщо у вас сильно б'ється серце, потіють долоні, відчуття, що ви ось-ось знепритомнієте і ці симптоми виникають досить часто, то вам тим більше потрібна допомога фахівця, так як це, можливо, симптоми панічної атака.

Ви уникаєте можливості покращити своє життя.

Якщо Ви уявляєте все, що може піти не так і це вас лякає, то ви можете почати цього уникати та, наприклад, пропустити шанс на просування кар'єрними сходами через страх виступу на нараді або конференції. Уникаючи неприємної розмови зі своєю другою половинкою, ви теж можете втратити шанс покращити ваші стосунки.

Деякі звички, які ми засвоюємо в дитинстві, наприклад, не заперечувати батькам, можуть закріпитись у нашій поведінці, і наш мозок не завжди усвідомлює, що ми тепер вже дорослі. Тому ті страхи, яким ми навчаємось у дитинстві, можуть зберігати свою силу та впливати на нашу поведінку та викликати в нас дратівливість та тривожність, заважаючи нашому повсягденному житті.

Ви крутитися та прокидаєтеся щоночі

Це порочне коло: ваше занепокоєння настільки сильне, що ви не можете спати, а наступного дня ви виснажені, що робить вас ще більш тривожним.

Найкращим рішенням від безсоння є фізична активність. Вона сприяє кращому сну і допомагає вам заспокоїтися відразу. Крім того, дихальні вправи, що виконуються регулярно, можуть знизити збудливість нервової системи та знизити рівень тривоги.

Ви часто відчуваєте напруження м’язів

Одна з реакцій нашого тіла на стрес – це напруження м'язів. Ми ніби готуємося до бою або збираємося бігти, а іноді ціпеніємо як кролики перед удавом. Під час стресу Ви можете стиснути щелепи, втягнути шию в плечі. Хтось стискає кулаки, а хтось від напруги у всьому тілі не може навіть поворухнутися. Якщо стрес повторюється, то повторюється і напруга м'язів знову і знову, день у день, рік у рік. Не дивно, що виникають болі, які важко приписати якимось серйозним захворюванням.

Коти теж відчувають стрес протягом усього життя, але вони чемпіони з розслаблення і для цього досить просто лягти, що вони і роблять при кожному зручному випадку.

У вас часто болить живіт

Ви коли-небудь відчували, що у Вас виникає спазм у животі, коли ви турбуєтеся чи відчуваєте стрес? Стрес та занепокоєння є поширеними причинами болю у животі та інших шлунково-кишкових симптомів.

Коли ми перебуваємо в стані стресу, в організмі вивільняються занадто велика кількість гормонів та нейротрансмітерів (біологічно активні хімічні речовини, які забезпечують зв'язок у нервовій системі). Це може негативно вплинути на роботу кишечника або його вивільнення. Крім того, стрес може вплинути на тендітний баланс бактерій у нашому кишечнику, викликаючи шлунково-кишковий дискомфорт.

Ваша праця є непродуктивною

Вам може бути знайоме почуття розсіяності - ваші думки розкидані, ви не можете зосередитися і витрачаєте багато часу марно через занепокоєння чи тривогу. У вас є справи, але ви не можете заспокоїтись і виконати їх.

Під впливом стресу мозку важко зосередитися на чому-небудь, крім джерела стресу. Як результат - розумова діяльність сповільнюється, навіть прості завдання вирішуються довго і важко. Якщо ви помічаєте такі симптоми, то вам слід поговорити про це з лікарем, тому як це може бути ще й стан виснаження нервової системи від впливу хронічного стресу на Вас.

Ви часто відчуваєте роздратування через дрібниці

Кожен з нас відчуває роздратування час від часу, але якщо вас дратують незначні речі і дратують часто, це швидше за все пов'язане з тривогою. Невже злість чи гнів можуть бути викликані тривогою?

Гнів та тривога скоріше дві сторони однієї медалі. Бий або біжи - ось два варіанти біологічної реакції на загрозу. Невиражена або невирішена тривога може призвести до збудження через такі симптоми, як: - недостатній сон - виснажливі роздуми про катастрофи, погрози, небезпеки - нездатність контролювати ситуацію.

Неконтрольовані епізоди сильного страху або втрати контролю супроводжуються такими симптомами , як вологі долоні, прискорене серцебиття, тунельний зір або задишка – це симптоми як гніву, так і паніки.

Які ліки застосовують при тривозі чи панічній атаці?

Не всі ліки, які використовуються для лікування тривожних розладів, однакові. Деякі з них мають седативний або розслабляючий ефект, в той час як інші також допомагають запобігти симптомам депресії.

Бензодіазепіни , відомі як заспокійливі препарати, діють, створюючи заспокійливий ефект. Вони корисні, якщо вам потрібне негайне полегшення, наприклад, при панічній атаці.

Антидепресанти не так швидко діють, як бензодіазепіни - зазвичай потрібно від 4 до 12 тижнів, щоб відреагувати на антидепресант. Ваш лікар, ймовірно, оцінить ефективність призначеного препарату для вас через 4-6 тижнів, щоб визначити, чи працюють ліки для вас. У перші кілька тижнів після початку застосування антидепресантів, особливо сучасних, які називають СІЗЗС (селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну), може знадобитися додаткове застосування антитривожних препаратів, таких як бензодіазепіни. Відомо, що застосовувати антидепресанти і бензодіазепіни необхідно тільки виключно під контролем лікаря.

Обмежуватися тільки застосуванням цих препаратів не варто – проблеми, які викликають тривогу, паніку чи депресію, необхідно вирішити так, щоб вони перестали бути причиною цих розладів. Найчастіше джерелом тривожних розладів є стрес, а особливо хронічний стрес. Стрес призводить до порушення адаптаційних можливостей організму, це здатність організму адаптуватися, тобто пристосовуватися до навколишнього середовища, що постійно змінюється. Отже, наша нервова система теж постійно пристосовується до стресів, що виникають у повсякденній житті.

Хочеться відзначити один унікальний, у повному розумінні, препарат, що володіє не лише протитривожною дією, а та й адаптогенним ефектом.

Мебікар IC поєднує у своїй дії антигіпоксичні, антиоксидантні і мембраностабілізуючі властивості, обміну глюкози і тканинного дихання, тобто цей препарат сприяє корекції нейрометаболічних процесів на клітинному рівні, які порушені при стресі.

Мебікар ІС знімає або послаблює відчуття неспокою, тривожність, страх, внутрішнє емоційне напруження та роздратування. Препарат не знижує розумову та рухову активність, тому його можна застосовувати впродовж робочого дня або під час навчання.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки