Безсоння: що робити, щоб добре спати

Безсоння: що робити, щоб добре спати

Напевно, всім відомий вислів, що наймиліше в житті – це сон. Справді, оцінити його справжнє значення найкраще може той, хто з якоїсь причини його втратив. Наприклад, людина, яка має подібні наслідки від перенесеної інфекції коронавірусу або мама немовляти, яке зовсім не спить ночами.

Однак, крім захворювань і справді незаперечної необхідності, трапляються випадки, коли людина позбавляється сну з власної вини. Порушення режиму дня, постійне "втягування в ніч" різних справ, зайві переживання – все це може позбавити якісного відпочинку кожного з нас.

Але існують дієві рекомендації, які допоможуть відновити сон, його тривалість та глибину тим, хто не запустив ситуацію, а тільки нещодавно зіткнувся з цією проблемою.

Відео дня

Самодопомога при порушеннях сну:

  1. Щоб усунути труднощі із засинанням, виключіть перегляд новин перед сном. Залиште гаджети та перегляд телевізійних передач десь за дві години до відбою. Оскільки, максимальний інтерес в інформаційному просторі викликають негативні новини, їхній резонанс набагато більший, не занурюйтесь у подібну інформацію, яка тільки підніме загальний рівень тривоги та завадить розслабитися.
  2. Не забувайте про повітря. Заснути у непровітряному, задушливому приміщенні – складне завдання, тому заведіть звичку провітрювати своє житло перед сном. Ще краще, якщо ви зможете прогулятися і таким чином налаштуватися на відпочинок.
  3. Придумайте свій ритуал, який виконуватимете перед сном, наприклад, прослуховуйте медитацію або прийміть ванну з ароматичними оліями.
  4. Спальня – виключно для сну. Не дозволяйте собі перетворювати ліжко на місце роботи, перекушування, неробства. Лягайте в ліжко тільки тоді, коли треба спати.
  5. Час. Створіть графік, дотримуйтесь його у вихідні та у будні. Засинайте і прокидайтеся в один і той самий час, налаштуйте організм на режим, який допоможе повноцінно висипатися.
  6. Їжа. Кожен розуміє, що голод і, навпаки, переповнений їжею шлунок – не найкращі помічники у засинанні, не кажучи вже про зловживання напоями із кофеїном. Намагайтеся дотримуватися правильного харчування та золотої середини в кількості їжі.
  7. Фізичні навантаження. Кожен із нас, хоча б одного разу, втомлювався так, що просто "вимикався". Нині людям катастрофічно не вистачає фізичної активності. Робота за комп'ютером, постійне переміщення автомобілями, наявність ліфтів у більшості приміщень – ведмежа послуга сучасній людині. Тіло повинне працювати, щоб не зростало відчуття тривоги. Тому, приділіть час спорту чи іншій фізичній активності.
  8. Знайдіть відповідні саме вам дихальні техніки, вправи з напруги та розслаблення м'язів, різні вправи на відволікання.
  9. Тривалість сну. Це один із найважливіших пунктів. Не допускайте, щоб ваш сон тривав менше восьми годин. Саме такий сон допоможе повноцінно відпочити, набратися сил і почувати себе здоровою людиною.

Але слід пам'ятати, що в тому випадку, якщо виправити ситуацію за допомогою цих рекомендацій не виходить, необхідно звернутися до фахівця. Не намагайтеся займатися самолікуванням і підбирати препарати без призначення лікаря, оскільки ви можете посилити становище навіть прийти до залежності від препаратів.

Не лікуйтеся за порадами подруг чи сусідок. Те, що допомогло одній людині, може зовсім не підходити іншій, у кожного своя історія, свої захворювання тощо. Порушення сну може бути проявом певної хвороби. І в цьому треба розібратися спеціалісту.

Не затягуйте з візитом до психіатра. Саме цей лікар допоможе упоратися з проблемою та правильно підбере медикаментозне лікування.

Головне, не втрачайте дорогоцінного часу і не сподівайтеся, що ситуація вирішиться сама собою, оскільки вона може посилитись, призвести до погіршення стану всього організму. Своєчасне звернення до фахівця допоможе відновити сон та знову відчути себе повним сил та енергії.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки