Комаровський підказав, як знайти спільну мову з підлітком

Комаровський підказав, як знайти спільну мову з підлітком

Відомий педіатр Євген Комаровський дав кілька рекомендацій батькам про те, як досягти взаєморозуміння з підлітками.

"Спілкування з підлітками - ніби прогулянка по мінному полю: тільки що все було добре, і тут же вибух - гнів або образа", - пише Комаровський в своєму Telegramm-каналі.

За його словами, це пов'язано з тим, що у тінейджерів часто змінюються емоції, а настрій нестабільний. А посилює це тендітне почуття власної цінності напівдитини-напівдорослого, у якого десятки разів в день самооцінка коливається між "я класний!" і "я точно ні на що не здатен!".

Відео дня

Читайте: Комаровський підказав, як допомогти дитині-аутисту

Щоб знайти спільну мову з підлітками, стати для них підтримкою і опорою, Комаровський радить дотримуватися наступних порад.

Не порівнюйте свого підлітка з іншими

Підліток і без вас знає про тих, хто краще за нього. Навіть не сумнівайтеся. А постійне нагадування з вуст батьків про те, що хтось краще в чомусь просто злить, змушуючи підлітків агресивно реагувати або замикатися в собі.

Розмовляйте з ним про нього самого. Розкажіть, яким ви бачите його зараз: що зараз покращився, змінилося в його поведінці або навичках.

Робіть акцент саме на сильних сторонах

У підлітковому віці "штормить" дуже часто. Немає остаточної ясності, що подобається у власному характері, які предмети подобаються більше і т.д.

Тобто, одна з докучливих думок підлітків - "я не знаю, в чому я дійсно хороший/хороша!", Тому позитивні відгуки (особливо від батьків) дуже цінуються.

Читайте: Комаровський розповів про вірні ознаки аутизму

Критикуйте поведінку або дії, а не особистість

Абстрактна критика не дасть результатів. Тому в першу чергу опишіть дію або вчинок, які викликали у вас роздратування або засмутили вас. Запитайте думку підлітка щодо даної ситуації. Разом подумайте, як можна було б вчинити інакше.

З розумінням ставитеся до його проблем

Ви скажете, що дорослі проблеми і кризові ситуації можуть бути більш серйозними, ніж дитячі та підліткові конфлікти. Але в підлітковому віці світ навколо стає хитким і перестає бути безпечним місцем, де все чітко і зрозуміло, а порція морозива врятує невдалий день.

Читайте: Комаровський назвав небезпеку гаджетів

Природним буде питання батьків: "Мені не байдуже, що з тобою відбувається. Тобі зараз нелегко, я хочу тебе підтримати. Як я можу це зробити?"

Розповідайте історії

І не тільки про свої досягнення і про щось позитивне. Розкажіть про труднощі, які ви подолали, або помилки, які зробили в підлітковому віці. Так ви стаєте ближче - підліток усвідомлює, що до мами і тата можна прийти і поскаржитися.

Раніше "МедОбоз" писав поради Комаровського для батьків малюків.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки