Психолог назвала 10 звичок, яких потрібно позбутися після 30 років

Психолог назвала 10 звичок, яких потрібно позбутися після 30 років

Доктор Лаура Боттегоні, психолог і психотерапевт з Італії, сформувала десять поширених шкідливих звичок, яких необхідно позбутися до 40 років.

Поради психолога, які повинні допомогти людям знайти душевний спокій, опубліковані на D.repubblica.it.

За словами експерта, з огляду на, що перехід від тридцятирічного віку до сорокаріччя знаменує вступ у фазу більшої зрілості, це може стати можливістю навести порядок як у фізичному, так і в ментальному плані.

Читайте: Як перемогти весняний авітаміноз: лікар дав поради українцям

1. Звинувачувати своїх батьків

Психотерапевт зазначає, що існує хронологічний межа, переступивши через яку звинувачувати батьків у чомусь є поганою ідеєю. Коли людина стає досить дорослою, щоб взяти на себе управління своїм життям, відповідальність переходить тільки в її руки. Загалом, якщо людина продовжує жити минулим, неможливо зосередитися на своєму майбутньому.

2. Витрачати без заощаджень

"Звернення за допомогою до кредитної карти, тому що ви не можете дожити до кінця місяця, є явною ознакою того, що перевірка ваших фінансів необхідна як ніколи", — сказано в статті. Експерт радить звернутися за допомогою до фінансового тренера, якщо подібні проблеми все ж виникають. Інший варіант — використовувати мобільний додаток, що допоможе виявляти і контролювати невеликі виплати, які при підсумовуванні перетворюються у величезні рахунки.

Читайте: Как похудеть без диет и голодовок: советы и лайфхаки

3. Прокрастинувати

Відкладання — це звичка, яка може утворити замкнуте коло. "Причина прокрастинації рідко збігається з виправданням, яке ми звикли собі давати. Фактично, майже завжди це пов'язано з турботою про неможливість виконати завдання", — вважає Боттегоні.

4. "Соціальне" куріння

"Куріння — це погано, але палити, тому що ви перебуваєте в компанії, ще гірше, оскільки для того, щоб позбутися від звички, яка ще не стала залежністю, потрібно було б зовсім небагато часу", — сказано в матеріалі. Дослідники з Університету штату Огайо виявили, що 75% курців мають високий кров'яний тиск, а 54% — високий рівень холестерину, і що, по суті, немає відмінностей між звичайними і "випадковими" курцями.

Читайте: Багато слухає і задає питання: експерт розповіла, навіщо людині потрібна допомога психолога

5. Проводити час не з тими людьми

Неправильні люди змушують людину відчувати себе незначною. "Напередодні сорока років прийшов час визнати, що можливість відчувати себе добре в наших руках. Насправді, ми самі вирішуємо, чи делегувати це іншим, чи ні", — зазначає психолог. Один із способів змінити курс на неправильних, токсичних людей — приділити додаткову дозу уваги благополуччя у всіх аспектах повсякденного життя. Потроху потреба в підтвердженні ззовні буде наповнена здатністю піклуватися про себе від першої особи.

6. Вірити наосліп

Коли людина полює за своїми емоціями, їх управління виходить з-під контролю. "Ми більше не думаємо корою головного мозку, а тільки лімбічної системою, структурою мозку, відповідальною за управління емоціями. Результат: думка, інтерпретація, яку ми даємо подіям, а також пам'ять зазнають так званого ефектк відповідності настрою, явище, коли колір емоції захоплює реальність", — пояснюється в статті.

Читайте: Як повернути самооцінку: психолог дала пораду невдахам

7. Уникати важких розмов

Людина так запрограмована за своєю природою: коли особистість стикається з чимось, із чим би не хотіла мати справу, "втеча" є однією зі стратегій захисту. "У цьому немає нічого дивного, якщо ми в підсумку уникаємо речей, які викликають у нас занепокоєння, як, наприклад, розмова про незручному предмет. Проблема, однак, полягає в тому, що цей тип тривоги є нефункціональним: у нашому розумі залишається почуття небезпеки, що супроводжується девальвацією себе як людини, яка здатна на рішення", — говорить психолог.

8. Віддавати перевагу стереотипним переконанням

Дуже часто образ мислення людини заснований на думках, властивих сім'ї та суспільству загалом. Знання і розпізнавання таких переконань дозволяє оцінювати їх і дистанціюватися від стереотипів, які змушують йти уторованими шляхами, які, можливо, не приносять користі в конкретній ситуації. Наступним кроком є заміна цих переконань більш здоровим мисленням.

Читайте: Гендерна рівність: чи стане "унісекс" запорукою щастя і довголіття

9. Соціальне порівняння

Колишній колега, який отримав підвищення по службі, друг, який відпочиває в найбільш екзотичних місцях, знайомство з родиною, яка, здається, вирвана з реклами: "цифровізація" вивела соціальне порівняння на новий рівень. Але, незважаючи на те, що звичка порівнювати є частиною людської природи, використання життя інших людей як одиниці вимірювання для себе є токсичною звичкою, яка негативно впливає на самооцінку й психічне здоров'я. Один із способів дистанціюватися від цієї поведінки — пам'ятати, як відзначають експерти, що зображення, яке передається соціальними мережами, є зміненим зображенням, тому що люди, як правило, публікують в основному те, що виставляє їх у хорошому світлі.

10. Зациклення на проблемах

Зростаюче число досліджень підтверджує, що роздуми про своє життя і вираження подяки — це аспекти, які можуть поліпшити існування. Практика щоденного написання причин, за якими людина відчуває себе вдячним, призводить до більшої енергії, більш інтенсивного почуття задоволення, і фізичного, і психологічного благополуччя.

Раніше OBOZREVATEL писав про п'ять речей, від яких варто відмовитися після 25 років.