Розчарування після зимових свят

Розчарування після зимових свят

Зимові свята лише нещодавно завершилися, а безліч людей зіштовхнулася з відчуттям розчарування, яке настало, тільки-но життя повернулося до звичайного ритму. Здавалося б, ялинка, подарунки, святкові страви, привітання, що, як не це може відволікти від реалій сьогодення, особливо, враховуючи той факт, що люди морально втомилися від війни, страху, переживань за майбутнє. Але, як виявляється, після свят може бути ще більше спустошення, емоційне вигорання, ніж до їх початку. Чому ж так відбувається?

Іноді трапляється, що очікування свята стає яскравішим, ніж подія в реальності. Наприклад, до Нового року треба прикрасити ялинку, зробити генеральне прибирання, продумати святковий образ, запросити гостей, придбати продукти, приготувати страви для святкового столу, купити подарунки і т.д. Усе це, безумовно, займає сили, час, вартує чималих фінансів, а потім, усе швидко промайнуло і … Складається відчуття, що наче бачив обгортку від цукерки, а самої цукерки не було. Зусилля не співпали з отриманим результатом, тобто очікування виявилися завищеними. Сюди ж можна додати і надію на "диво", що мусить статися під час зимових свят. Люди в цей період повертаються у відчуття дитинства, віри в зміни на краще, а коли це швидко не відбувається виникає розчарування.

Відео дня

Також причиною розчарування і вигорання може бути банальна втома, перенавантаження. Особливо це стосується жінок, які прагнуть створити свято для близьких, а про себе при цьому забувають. Коли всі їдять, танцюють, отримують задоволення, а ти подумки вже миєш посуд, думаєш чи відіпреться скатертина і як довго треба пилососи ти килим після блискіток, що розсипали діти, або зерен, якими "засівали" у твоїй домівці, навряд чи можна очікувати стану релаксу та задоволення від свят.

Не додає гарного настрою і вимушене спілкування. На жаль, буває таке, що навіть у свята ми не можемо відмовитися від спілкування з деякими людьми, яких не дуже хочемо бачити, наприклад, найближчими родичами. А є ще й категорія людей, які не потребують запрошення, а не кожен має характер, аби поставити "на місце" не дуже вихованих людей з близького оточення. Якщо ж такий гість ще й має на меті усіх веселити, відчуває себе "зіркою", перетягує на себе увагу, а потім з відчуттям виконаної місії йде додому – про святковий настрій говорити не доводиться.

Вплив війни на святкування.

Події в країні настільки змінили життя кожного українця, що це зачепило абсолютно всі сфери, і свята у тому числі. Люди у своїх поглядах розділилися в тому плані, що одні вважають будь-які веселощі недоречними, а інші – прагнуть хоч якось перемкнутися від реальності, бо просто не витримують того, з чим ми зіткнулися. Стосовно цієї теми постійно відбуваються дискусії, які нерідко переходять у чвари. Усе це теж забирає ресурс та пригнічує.

Також слід сказати про родини, які постраждали найбільше. Хтось втратив рідну людину, хтось отримав травми, хтось лишився без даху над головою, комусь довелося полишите все і тікати. У таких випадках мова йде вже не про розчарування після свят, а взагалі, про відчуття їх відсутності і неможливості. Варто дати людям, що опинилися в подібних ситуаціях, можливість обирати. Можливо вони зовсім не бажають спілкування чи розваг. Тут допоможе лише час, підтримка, за необхідності – допомога спеціалістів, а саме психіатра, психотерапевта чи психолога, в залежності від складності стану.

Варто звернути увагу на те, що розчарування після свят може бути проявом початку деяких ментальних розладів, наприклад, депресії. Якщо ви окрім зниженого настрою та розчарування після святкування маєте додаткові скарги на самопочуття, такі, як погіршення сну, зміни апетиту, як в сторону його збільшення, так і навпаки, відчуваєте емоційні коливання, слабкість, песимізм і т. д. – зверніться за консультацією до психіатра.

Якщо ж ви розумієте, що ваші емоції дійсно ситуативні, знаєте причини, що їх викликали, скористайтеся декількома порадами для покращення свого стану. По-перше, поверніться до нормального режиму дня і харчування, по-друге – додайте до свого буденного графіку час для тренувань, прогулянок, танців, тобто тієї фізичної активності, що буде вам цікава і приємна. Знайдіть можливість займатися техніками релаксації, наприклад, дихальними вправами. Можна дихати по-квадрату, або спробувати діафрагмальне дихання чи дихання зі стиснутими губами. Варто згадати і про свої хобі, тобто те, що любите саме ви.

Подумайте про глибинний зміст думки, яка приведена в книзі "Їж, молись, кохай" Елізабет Гілтберг: "Коли ти виходиш у світ, аби допомогти собі, ти допомагаєш усім та кожному".

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки