Стрес як причина підвищення тиску

Стрес як причина підвищення тиску

Сьогодні, під час війни в нашій країні, людям, які зіткнулися з різними проблемами здоров'я, набагато складніше їх вирішити, оскільки не в кожному місті, на жаль, можна спокійно прийти на прийом до лікаря або знайти всі необхідні медичні препарати. Щоб вирішувати ці питання якомога ефективніше, слід використовувати соціальні мережі, оскільки саме там часто публікують інформацію про лікарні, які працюють, лікарів, які продовжують приймати пацієнтів, волонтерів, які займаються пошуком і доставкою ліків тощо.

Тим, хто тільки недавно відчув підвищення артеріального тиску, потрібно шукати можливість проконсультуватися з терапевтом або кардіологом. Також важливо знати, що подібна проблема може виникнути і у зв'язку зі стресом, який переживають зараз всі українці. У період війни більшості людей властиво відчувати страх, тривогу, смуток, коливання настрою тощо. Тому, постарайтеся звернутися за допомогою до психотерапевта чи психіатра, які зараз можуть вас проконсультувати не лише очно, а й у режимі онлайн.

Відео дня

Іноді причиною підвищення артеріального тиску є не кардіологічні захворювання, а тривалий стрес. Пацієнти, що зіткнулися з такою проблемою, зазвичай проходять безліч різних обстежень, здають різноманітні аналізи, консультуються з терапевтами, кардіологами, ендокринологами, неврологами, навіть флебологами, але не можуть вийти із замкненого кола, оскільки їх проблемою має займатися психотерапевт чи психіатр.

Якщо ваші обстеження не виявляють соматичних захворювань, і ваше самопочуття продовжує залишатись незадовільним, а також спостерігається підвищений артеріальний тиск – не нехтуйте консультацією саме цих фахівців.

Насправді стресова ситуація може призводити до збільшення викиду адреналіну з надниркових залоз, а це призводить до активації вегетативної нервової системи, що сприяє частішенню серцевих скорочень (пульсу) та підвищенню артеріального тиску. Особливо гостро ситуація проявляється, коли стрес надто інтенсивний та тривалий. При концентрації зайвого стресового адреналіну серцева діяльність здатна порушуватися настільки сильно, що це може призводити до виникнення кардіологічних захворювань. Крім цього, у стані стресу може підвищуватися рівень глюкози в крові, збільшуватися тонус м'язів, не кажучи вже про виникнення таких симптомів, як порушення сну, погіршення пам'яті тощо.

Багато людей, на жаль, з побоюванням ставляться до того, що їм радять проконсультуватися з фахівцем із приставкою "пси-". Часто звучать фрази про те, що "я нормальний", "мені консультація такого лікаря не потрібна", "ви просто не можете знайти причину" і т.д. Людина починає думати, що її погано обстежили, щось пропустили, що в неї якась хвороба, яка рідко зустрічається, що її лікар не володіє достатнім рівнем знань і навичок.

Сучасний ритм життя, завантаженість на роботі, а тим більше війна, яка зараз відбувається в нашій країні, закономірно призвела до ситуації, коли стрес став супутником кожної людини, що, безумовно, відбивається і на її соматичному стані.

Потрібно розуміти, що стрес – це захисна реакція організму, яка спочатку допомагає організму мобілізувати всі сили, але якщо він негативний і тривалий – відбувається поступове виснаження, а також порушення роботи всіх органів та систем.

Для профілактики артеріальної гіпертонії необхідно:

1. Відмовитися від шкідливих звичок. Особливо це стосується куріння та вживання алкоголю. Цигарки шкодять стану судин, а зловживання алкоголем може впливати на показники артеріального тиску.

2. Стежити за власною вагою та вживанням цукру. Один кілограм зайвої ваги додає приблизно 1-2 мм рт ст. Не допускайте надмірності жирових відкладень у животі. Обов'язково почитайте індекс маси тіла. Намагайтеся харчуватися правильно. Вживайте більше овочів, фруктів, ягід та зелені. Не забувайте періодично приймати вітамінні комплекси. Обмежте смажену, гостру їжу та вживання фаст-фуду.

3. Обмежуйте вживання солі.

4. Спорт має стати обов'язковою складовою вашого способу життя. Це стосується не лише походів у тренажерний зал, танців чи йоги. Йдеться про рухливість загалом. Ходіть щодня на прогулянки, за день бажано зробити щонайменше 10 тис. кроків.

5. Працюйте з психіатром, психотерапевтом чи психологом. В умовах війни є можливість онлайн консультацій. Якщо не вирішити проблему хронічного стресу, не допомогти своєму організму медикаментозно чи психотерапевтично – ситуація не покращає.

6. Пробуйте виділяти час для релаксу. Це може бути молитва, медитація, дихальні техніки, східні танці, сеанси масажу або акупунктура, ароматерапія і т.д. Вибирайте той варіант, який зараз є доступним і подобається саме вам.

Якщо діагноз гіпертонічна хвороба був встановлений терапевтом або кардіологом - призначені препарати потрібно буде приймати на постійній основі, а не епізодично. Не можна допускати стрибки тиску та приймати медикаменти ситуативно. Це небезпечно для здоров'я.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки