Як та що писати з користю для психічного здоров'я

Як та що писати з користю для психічного здоров'я

Записувати свої думки або писати про те, що турбує – хороший спосіб поліпшити своє психічне здоров'я. За словами Христини Тетчер, викладачки Кардіфського столичного університету, це підтверджується даними більш ніж 200 досліджень.

Попри те, що психологічна користь записів для багатьох очевидна, механізм того, чому і як саме цей спосіб допомагає, все ще не остаточно досліджений.

Деякі пов'язують це з тим, що стримування емоцій викликає психологічний стрес, у той час, як запис своїх думок є хорошим способом розкрити стримувані раніше емоції. Також перевагою цього способу є безпека, безплатність і конфіденційність.

Інші експерти вважають, що успіх практики записів у питаннях психічного здоров'я закладена не стільки у розкритті емоцій, скільки у підвищенні самосвідомості – здатності відсторонитися і спостерігати за своїми думками та почуттями в міру їх розвитку. Це допомагає краще зрозуміти себе як особистість, включаючи всі аспекти – цінності, переконання, риси характеру, почуття, особливості поведінки.

Відео дня

Як показують дослідження, підвищення самосвідомості має багато переваг. До них відноситься підвищення впевненості у собі, задоволеності роботою, прояв більшого самоконтролю і прийняття рішень, які засновані та відповідають довгостроковим цілям.

У роботі по підвищенню усвідомленості практика записів може бути особливо корисною. Частота ведення записів обмежується тільки бажанням та вільним часом. Також корисно повторно читати та аналізувати написане раніше, оскільки завдяки цьому можна досягти більш глибокого розуміння своїх почуттів, думок та поведінки.

Які типи записів можуть допомогти Виразні записи

Експресивні записи – добре вивчена та перевірена терапевтична практика. На відміну від комунікативного, експресивна форма листа є особистою, вільною та неформальною. Вона не вимагає дотримання стилю, орфографії та пунктуації. Важливим є будь-яким зручним способом описати свої думки та почуття, пов'язані зі стресом або травматичним життєвим досвідом.

Одне з перших контрольованих наукових досліджень було проведено ще в кінці 80-х років минулого століття. Воно показало, що цей спосіб допомагає обробити щось важке, що заподіює занепокоєння. Завдяки поліпшенню самосвідомості відзначається зменшення тривожних думок, депресивних симптомів і стресу.

Рефлексивні записи

Рефлексивний тип листів часто використовується у професійному середовищі – у лікарів, вчителів, соціальних працівників, психологів та ін., як спосіб допомогти підвищити ефективність своєї роботи. Такі листи допомагають людям оцінити свої переконання і дії, що використовується для подальшого навчання та розвитку.

Для написання рефлексивних листів необхідно зберігати відкритість і цікавість, регулярно ставити собі запитання, пов'язані з професійною діяльністю. Це інструмент для постійного вдосконалення, він має наслідки, що виходять за рамки особистого. Внаслідок підвищення самосвідомості з'являється можливість вчитися на власному досвіді та взаємодії з іншими людьми. Також рефлексія покращує професійні та особисті відносини, що є важливими показниками хорошого психічного здоров'я.

Письменницька творчість

Повісті, вірші та оповідання – форми творчого письма. Для написання зазвичай використовується уяву і пам'ять, для посилення передачі – різні літературні прийоми.

Творчий лист є унікальним способом досліджувати ідеї, думки, переконання і почуття. Побоювання з приводу кліматичних змін можуть стати основою науково-фантастичного роману, переконання про дружбу – дитячого оповідання, проблеми зі сном – вірша від імені сови. Письменницька творчість допомагає пережити важкі періоди життя і в кінцевому підсумку сприяє підвищенню самосвідомості і самооцінки.

Самосвідомість є однією з ключових складових хорошого психічного здоров'я, і ​​записи можуть стати початком для самостійної роботи. Неважливо, в якій формі це відбувається – виразній, рефлексивній або творчій, значення має опис подій, думок або почуттів і пошук шляхів їх усвідомлення у всьому різноманітті.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки