Як верхова їзда допомагає здоров'ю: висновок вчених

Як верхова їзда допомагає здоров'ю: висновок вчених

Про користь зоотерапии, в тому числі, і іпотерапії, відомо вже давно. Але недавно вченим вдалося довести, що терапевтична верхова їзда може полегшити симптоми посттравматичного стресового розладу у ветеранів бойових дій.

Про це повідомляє Foxnews.

Так, після тритижневих занять верховою їздою 32 учасники дослідження знизили свої бали в оцінці симптомів розладу.

Читайте: Названі продукти, які знижують ризик виникнення депресії

Більш того, через шість тижнів учасники відчули клінічно значиме зниження показників симптомів. Іншими словами, випробовувані були здатні робити речі, які їм були непосильні в гострій фазі розладу, наприклад, ходити в супермаркет.

За інформацією Департаменту у справах ветеранів США, посттравматичний синдром розвивається у одного з п'яти учасників бойових дій.

"Ветерани з посттравматичним стресовим розладом відчувають сильну тривожність і зосереджені на тому, щоб її забутися", - сказала вона.

Читайте: Лікар розповіла, чому жінки частіше страждають від депресії

В ході експерименту під час терапевтичних занять верховою їздою в Міссурі ветерани (вік 29-73 роки) навчалися також і доглядати за тваринами і взаємодіяти з ними. Позитивний результат виявився однаково добре як у учасників з нетривалим "стажем" ПТС, так і у тих, хто мучився від психічного розладу протягом 40-50 років.

Основа терапевтичного ефекту іпотерапії полягає в тому, що кінь при ходьбі створює особливі рухові коливання, які накладаються на біологічні ритми мозку людини. Цей ефект надає заспокійливого вплив, а також налаштовує організм на самовідновлення.

Раннє "Медобоз" розповідав про те, як визначити, чи є у вас посттравматичний синдром.