Згвалтування та війна

Згвалтування та війна

Останнім часом дедалі частіше в інформаційному просторі з'являється інформація про скоєння таких страшних військових злочинів, як зґвалтування українок російськими солдатами. Багато хто з постраждалих перебувають не тільки в дисстресовому стані через те, що трапилося, але й відчувають сором, бояться повідомити про жахливі події, що відбулися з ними. Насильники, відчуваючи свою безкарність, продовжують робити подібні дії. Виникає відчуття, що війна зірвала з них останні людські риси та оголила агресивну тваринну природу, яка не знає ні співчуття, ні жалості, ні культури, ні поваги.

Що ж робити жінкам, які постраждали від ґвалтівників чи бояться стати жертвами, залишаючись в Україні?

Способи мінімізувати небезпеку

У воєнний час ніхто не може гарантувати людині безпеки життя та здоров'я у випадку, якщо вона знаходиться на території, де відбуваються бойові дії. Звичайно, жінки одні з найбільш незахищених категорій населення в подібних обставинах, особливо з огляду на той факт, що вони часто є своєрідним "трофеєм" для завойовників. Ніхто не може на 100% бути впевненим, що не стане жертвою згвалтування за таких жахливих обставин, але є деякі рекомендації, які допоможуть зменшити ці ризики.

Відео дня

1. Приховати свою привабливість.

Щоб не викликати у чоловіків бажання вступити з вами в статевий контакт, слід постаратися зробити себе непривабливою, не застосовувати макіяж, не вдягати одяг яскравих кольорів.

У разі вторгнення у ваш населений пункт постарайтеся якнайшвидше одягнутися у спортивний, максимально вільний одяг, який приховає вашу фігуру. Зніміть всі прикраси, приховайте будь-які деталі, які додають жіночності до вашого вигляду.

Волосся заплетіть в тугу косу або зав'яжіть їх на потилиці, будь-якими способами зробіть їх максимально не об'ємними, наприклад, за допомогою пінки або гелю для волосся. Якщо у вас є кепка або шапка - також використовуйте їх для того, щоб сховати волосся. Видаліть з обличчя макіяж, можна покрити обличчя тональними основами, щоб стати блідішим, під очима можна створити ефект кіл тінями сірого або коричневого кольорів.

2. Якщо ви знаходитесь у своєму житлі – приберіть зі стін свої фотографії, портрети тощо, особливо якщо ви на них виглядаєте яскраво та відверто.

3. Постарайтеся бути разом з сусідами, чим більше людей зібрано разом, тим складніше військовому зважитися на такі дії, оскільки вони припускають певну інтимність.

4. Якщо ви відчуваєте, що вами починають цікавитися, бачите певні погляди або міміку - намагайтеся викликати до себе огиду. Пробуйте хрипко кашляти, спровокувати у себе блювоту, слинотечу, що зможете, щоб викликати до себе не сексуальне бажання, а огиду.

5. Рідко навіть солдати, що вриваються у житло, йдуть туди саме з метою насильства. Зазвичай ця ідея виникає поступово, під час їхнього перебування в будинку, спостереження за його мешканцями, після вживання алкоголю тощо, тому, за найменшого шансу необхідно постаратися залишити приміщення, поки вони їдять, п'ють чи грабують.

6. Якщо вже немає можливості виконати попередні пункти – у жодному разі не показуйте, що боїтеся. Якщо у вас відчують жертву, обов'язково нападуть. Насильство властиве чоловікам із низьким рівнем розвитку, грубим та егоїстичним цинікам, які вважають, що жінка потрібна виключно для задоволення їхніх статевих потреб. Тому ви не повинні в жодному разі принижуватися, благати, плакати. Це тільки роздратує ґвалтівників. Можна почати молитися вголос, зробити максимально усунений вигляд, прикинутися несамовитою.

Якщо насильство вже сталося.

Якщо ви стали жертвою насильства – не звинувачуйте себе. Ви не можете бути винні у тому, що сталося. Ви, навпаки, потребуєте захисту та підтримки, а ті звірі, які завдали вам фізичної та психічної травми, повинні бути покарані. Тому постарайтеся не мовчати. Ви можете дати показання, щоб винні були покарані за першої нагоди.

Обов'язково зверніться до психолога, психотерапевта чи психіатра, оскільки згвалтування – це не тільки фізичний біль, але й величезна травма для психіки.

Людина, яка пережила таку руйнівну подію, може відчувати посттравматичний стресовий розлад.

Зрозумійте, що сором зараз – ваш ворог саме тому, що він помилковий. Соромно має бути не вам, а тим, хто вчинив злочин. Ви повинні допомогти собі, а не посилювати свій стан, який зовсім не є наслідком вашої поведінки, а виник саме через злочинне вторгнення у ваше життя.

Чим більше ви промовлятимете ситуацію з близькими або зі спеціалістом, чим менш табуйованою стане ця тема – тим легше буде вам. Разом зі словами йтиме біль, ви отримаєте психологічну підтримку, розуміння, а також професійні рекомендації.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки