Американську вакцину Novavax від COVID-19 не хочуть реєструвати в США

Американську вакцину Novavax від COVID-19 не хочуть реєструвати в США

Брак сировини для виробництва вакцини призведе до уповільнення реєстрації кількості вакцини Novavax, яка знаходиться на завершальній стадії тестування.

Одна з найбільш перспективних вакцин від COVID-19, двухдозова вакцина Novavax, в процесі досліджень продемонструвала свою високу ефективність.

Однак, американська компанія Novavax Inc. змушена відкласти плани по отриманню дозволів регулюючих органів для своєї вакцини проти COVID-19, в той час як нестача сировини уповільнює нарощування виробництва необхідної кількості доз, повідомляє The Washington Post.

Відео дня

Затримки можуть звести нанівець зусилля по збільшенню кількості вакцинацій в країнах, що розвиваються, які мали справу з обмеженою кількістю доз, наявних в даний час щеплень і з нетерпінням чекають вакцинації Novavax.

Вакцинація від COVID-19, за повідомленням Всесвітньої організації охорони здоров'я (далі – ВООЗ, МедОбоз), на сьогодні є єдиним способом не тільки стримати, а й повністю ліквідувати пандемію коронавирусной інфекції, якою охоплено весь світ в 2020 році.

Як заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, уряд країни уклав з компанією Novavax Inc. договір на поставку вакцини. Згідно з домовленостями, до кінця 2021 року в Україну надійде 10 млн доз двухфазовой вакцини Novavax від коронавируса COVID-19.

З огляду на, що для появи стійкого імунітету необхідно ввести дві дози вакцини, 10 млн доз вистачить для імунізації 5 млн українців.

Американську вакцину Novavax від COVID-19 не хочуть реєструвати в США

Раніше Novavax заявила, що очікує завершити запити на отримання дозволів регулюючих органів на вакцину проти COVID-19 в США, Великобританії та інших європейських країнах до кінця червня. Тепер, після з'явилися труднощів, ці плани ускладнилися. Нині компанія заявляє, що розраховує завершити ці документи до кінця вересня 2021 року.

Як наслідок, своєчасні поставки даного препарату в Україну також опинилися під питанням.

Ефективність та безпечність Novavax не мають сумнівів

Novavax Inc. раніше повідомив, що дані основного дослідження фази III його вакцини-кандидата, NVX-CoV2373 (Novavax), у Великобританії показали ефективність 96,4% проти легких, помірних і важких захворювань, викликаних вихідним штамом Covid-19.

Дані показали, що ефективність вакцини склала 96,4% проти вихідного штаму вірусу і 86,3% проти варіанту B.1.1.7 / 501Y.V1, циркулюючого в Великобританії.

Вакцина-кандидат на основі білка, NVX-CoV2373, створена на основі генетичної послідовності SARS-CoV-2. У дослідженні III фази взяли участь більше 15 000 суб'єктів у віці від 18 до 84 років.

Американську вакцину Novavax від COVID-19 не хочуть реєструвати в США

В обох випробуваннях вакцина показала 100% захист від важких захворювань, включаючи госпіталізацію і смерть, а також досягла критеріїв статистичного успіху.

Наслідки нестачі сировини

Novavax також заявила в понеділок, що відсунула графік, коли очікується досягти повної виробничої потужності близько 150 мільйонів доз на місяць до четвертого кварталу поточного року, в порівнянні з попередньою метою - третього кварталу.

Затримки і нестача сировини - це останнє, що вразило невелику компанію в Гейтерсбурге, штат Меріленд, в її зусиллях щодо доведення до фінішу однією з найбільш перспективних проти COVID-19.

Брак сировини для виробництва, в свою чергу, викликаний різким стрибком попиту їх основного виробника – Індії, де в останні дні відбувся катастрофічний вибух захворюваності і пов'язаної з нею смертністю, викликаних новим штамом COVID-19. З цієї причини поставки медичної сировини сповільнилися по всьому світу, тому що уряд Індії в даний момент стурбований рішенням своїх проблем.

Така залежність від поставок лікарської сировини викликала обґрунтоване занепокоєння урядів по всьому світу, оскільки викликала дефіцит ліків для виробництва фармацевтичної продукції. Не випадково багато країн, включаючи США, ставили питання про можливість розгортання власного виробництва такої сировини.

Однак до сих пір дане питання так і не вирішене.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки