Боротьба з COVID-19 під патронатом Шмигаля і Ляшка

Боротьба з COVID-19 під патронатом Шмигаля і Ляшка

Коронавірус сьогодні – найбільш актуальна тема. І такою вона повинна бути не тільки для пацієнтів, які не можуть отримати адекватну допомогу при важкому перебігу COVID-19, але і для уряду України.

Однак виходячи з недавнього поста в ФБ Дениса Шмигаля, у кабінету міністрів – інший вектор. Він очікує в цьому році зростання ВВП близько 4%, але перешкодити цьому сценарію може чергова потужна хвиля коронавірусу.

А вона обов'язково завадить, оскільки немає адекватної роботи, спрямованої на популяризацію вакцинації. І якщо подивитися на статистику, то кількість введень першої дози знижується третій тиждень поспіль:

Відео дня
  • 20-26.09 – 477 511 осіб.

  • 27.09-03.10 – 409 116 осіб.

  • 04-10.10 – 358 230 осіб.

Тобто люди не йдуть вакцинуватися, але це мало кого цікавить. Також ніхто не зацікавлений у відкритті нових стаціонарів, реанімаційних відділень, підвищення зарплат лікарям і забезпеченні ліками. Схоже, виправданням цьому може бути саме можливість перекласти відповідальність за провал у зростанні ВВП на COVID-19.

Боротьба з COVID-19 під патронатом Шмигаля і Ляшка

Як повідомляє Державна служба статистики України, середній розмір заробітної плати у сфері охорони здоров'я становить 11 000 грн. Станом на 21 вересня, заборгованість на 1 серпня становила 108 млн грн. Тобто тільки за 2021 року спостерігається зростання заборгованості в чотири рази.

У деяких установах медики досі не отримали відпускні за літній період, в інших – з лікарів зняли всі можливі надбавки. Ситуація загострюється, і лікарі з різних областей України виходять на акції протесту під керівництвом Профспілки працівників охорони здоров'я. Так, 7 жовтня була проведена Всеукраїнська попереджувальна акція протесту в Києві. У Шмигаля і Ляшка на сторінці в ФБ вона не висвітлювалася.

Водночас у паралельному всесвіті уряд шукає не виправдань, а можливості. В Ізраїлі, наприклад, який першим у світі почав введення бустерних доз для підвищення захисту від коронавірусу, знайшли можливість забезпечити безпечну роботу шкіл в період спалаху. В країні масово проводяться регулярні тестування швидкими тестами, які оплачуються з бюджету. І коли уряд шукає можливості, виявляється, є різні варіанти, наприклад закупівля тестів на Amazon, що знижує витрати майже в 4 рази.

Боротьба з COVID-19 під патронатом Шмигаля і Ляшка

Боротьба з COVID-19 під патронатом Шмигаля і Ляшка

Україна в порівнянні з Ізраїлем – країна, яка навіть не намагається. Тому що прем'єр-міністр у розпал нової хвилі коронавірусу тільки й може, що розповісти на ФБ про прийдешні проблеми та отримати під постом за два дні 9 коментарів з усієї країни.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки