Чи небезпечний варіант Delta COVID-19 для дітей

Чи небезпечний варіант Delta COVID-19 для дітей

COVID-19 з початку пандемії представляв менш серйозну небезпеку для дітей, ніж для дорослих, і це твердження як і раніше вірно. Але з появою Delta ризик для дітей зростає, і це створює реальну загрозу.

Згідно з даними Американської академії педіатрії та Асоціації дитячих лікарень, щотижневі випадки захворювання COVID-19 серед дітей перевищили 100 тисяч, вперше з початку лютого. Збільшення числа зареєстрованих випадків на 29% в порівнянні з попереднім тижнем призвело до того, що за 6-12 серпня кількість перевищила 121 000. Недавній сплеск дитячого COVID-19 також призвів до рекордної кількості госпіталізацій і нестачі дитячих ліжок у відділеннях інтенсивної терапії в лікарнях.

Відео дня

Нові дані великого дослідження, проведеного в Канаді, показують, що діти з позитивним результатом тесту на COVID-19 під час Delta-хвилі можуть бути госпіталізовані більш ніж у два рази частіше, ніж при попередніх варіантах коронавірусу.

При всій тривожності даних, загальний ризик госпіталізації дітей з COVID-19 як і раніше дуже низький. За даними Американської академії педіатрії, приблизно одна дитина зі 100 з позитивним результатом тесту на COVID-19 в кінцевому підсумку буде потребувати госпіталізації.

Однак швидке поширення захворювання серед дітей сприяє зростанню числа випадків у дорослих, а також небезпека полягає у високому ризику розвитку серйозних ускладнень – мультисистемного запального синдрому у дітей.

Як швидко поширюється Delta серед дітей

У дитячій лікарні Le Bonheur у Мемфісі, штат Теннессі, з минулого року кожна дитина, яка зверталася до відділення невідкладної допомоги лікарні, проходить скринінг на COVID-19.

Зазвичай випадки зараження виявлялися випадково, тобто діти зверталися з приводу переломів, апендициту або інших проблем, а коронавірус протікав безсимптомно. З недавнього часу діти з позитивним результатом на COVID-19 почали надходити з лихоманкою, болем в горлі, кашлем і нежитю.

При цьому число позитивних тестів зросло з приблизно 8-10% до 26-30%. Станом на 16 серпня до лікарні поступили 24 дитини з COVID-19. Семеро дітей перебували у відділенні інтенсивної терапії, двоє – на штучній вентиляції легенів.

Більше, ніж просто COVID-19

Небезпека ситуації полягає не просто в збільшенні числа госпіталізованих дітей. Для занепокоєння є кілька причин:

  • Ускладнення: За словами педіатричного інфекціоніста, доктора медицини Шарлотти Хоббс, одночасно зі зростанням випадків зараження спостерігається збільшення числа MISC – мультисистемного запального синдрому у дітей.

  • Поєднання з RSV: Респіраторно-синцитіальний вірус (RSV) у США щорічно призводить до госпіталізації близько 58 000 дітей у віці до 5 років. Типовий сезон RSV починається восени та досягає свого піку в лютому разом з грипом. Для цього року характерний ранній початок сезону RSV.

  • Лікування: У клініцистів менше інструментів для боротьби з інфекціями COVID-19 у дітей, ніж у дорослих. Це пов'язано з тим, що дослідження проводилися серед дорослих, тому менше даних щодо ефективного лікування дітей.

Як Ізраїль протистоїть поширенню COVID-19 серед дітей Обов'язковий "Зелений стандарт" для дітей від трьох років

Нові карантинні обмеження, які набрати чинності сьогодні, передбачають, що для відвідування кафе, басейнів, фестивалів, парків, спортивних і культурних заходів, музеїв, бібліотек та інших громадських місць на вході необхідно показати "зелений сертифікат" або негативний тест на коронавірус. Термін дії ПЛР-тесту – 72 години, експрес-тесту на антитіла – 24 години.

Старші класи школи

У "червоних містах" очно заняття в старших класах будуть проводитися тільки у випадках, якщо понад 70% учнів вакциновано. У разі невідповідності цій вимозі заняття будуть проводитися віддалено. Для прискорення охоплення серед підлітків прийнято рішення про проведення вакцинації в стінах шкіл.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки