Діти і вакцина від COVID-19: наскільки безпечна і коли її отримати?

Діти і вакцина від COVID-19: наскільки безпечна і коли її отримати?

Діти можуть хворіти і хворіють COVID-19, хоча дослідження показують, що у них зазвичай легші випадки, відзначається в статті The Wall Street Journal.

Як повідомляє Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA), уряд США дозволило вакцину COVID-19 від Pfizer Inc. і BioNTech SE для використання у дітей від 12 до 15 років. Це щеплення є першою вакциною, дозволеною до застосування в молодшій віковій групі після того, як FDA в грудні минулого року схвалив вакцину для дітей у віці від 16 років і старше.

Цей крок був зроблений після того, як дослідження з участю 2260 підлітків показало, що двухдозова ін'єкція безпечна в цій віковій групі.

Відео дня

На сьогодні це єдина в світі вакцина, яку дозволили застосовувати для профілактики COVID-19 у дітей, і США – єдина країна, де незабаром почнеться вакцинація цієї групи населення. Дитячої вакцини від цієї хвороби досі не існувало, оскільки жодна компанія не ризикне проводити випробування на ефективність і безпеку вакцини на дітях – це вважається не етичним.

В Україні, за даними Міністерства охорони здоров'я за вчора, з 2208 виявлених хворих COVID-19 було 89 дітей. Однак загальної статистики хворих дітей з початку пандемії в МОЗ не називають.

У січні цього року, коли в Україну прийшла третя хвиля пандемії, міністр охорони здоров'я Максим Степанов відзначав, що COVID-19 в нашій країні "помолодшав". З початку пандемії в Україні було зафіксовано кілька десятків смертей дітей від цієї небезпечної інфекції.

Раніше діти і підлітки не вважалися "групою ризику" при захворюванні COVID-19, оскільки найчастіше вони переносили хворобу без ускладнень, або навіть безсимптомно. Однак, як зазначив Степанов, "британський штам" COVID-19 переноситься дітьми набагато важче, і частіше викликає побічні явища.

Така ситуація не тільки в Україні. Дитяча та підліткова захворюваність і смертність від COVID-19 зростає в усьому світі. Тому саме профілактиці дітей і підлітків від COVID-19 сьогодні приділяється все більше уваги.

Не випадково днями в США, де уряд прийняв рішення вакцинувати 70% населення країни до Дня Незалежності (відзначається 4 липня), було вирішено дозволити вакцинувати не тільки дорослих, а й дітей, відзначає The Wall Street Journal.

Ось все, що вам потрібно знати про вакцинах проти COVID-19 і про дітей

Діти і вакцина від COVID-19: наскільки безпечна і коли її отримати?

Чи потрібно робити щеплення дітям?

На думку більшості фахівців-інфекціоністів – однозначно так. Діти можуть захворіти і хворіють COVID-19, хоча дослідження показують, що у них зазвичай легші випадки, і ймовірність госпіталізації або смерті від вірусу набагато нижче, ніж у дорослих і літніх людей.

За даними Американської академії педіатрії США, станом на кінець березня понад 3,4 мільйона дітей були інфіковані COVID-19, з них майже 14 тис було госпіталізовано і 279 - померло. Поява більш заразних штамів та мутацій, включаючи варіант B.1.1.7 ( "британський штам"), який вперше був ідентифікований в Великобританії і зараз домінує в США, схоже, частіше відправляє в лікарню більше молодих пацієнтів, що робить вакцинацію молодих людей і підлітків ще більш актуальною, кажуть деякі лікарі і вчені.

Крім того, вчені говорять, що дітей необхідно вакцинувати, щоб домогтися імунітету в масштабах всієї спільноти або всього суспільства, що робить поширення вірусу малоймовірним. "Вакцини дають нам можливість дійсно змінити ситуацію в цій пандемії, і діти і підлітки дійсно повинні бути частиною цієї стратегії", - сказала Ліза Костелло, педіатр і президент відділення Американської академії педіатрії в Західній Вірджинії.

Чи буде вакцинація в школі?

Це складне питання, на яке немає однозначної відповіді. Місцеві шкільні округи вирішують, чи вимагати вакцинацію, зазвичай на основі рекомендацій CDC і державних та місцевих органів охорони здоров'я.

Більшість шкільних округів в країні вже вимагають, щоб учні пройшли вакцинацію від паротиту, кору та краснухи, а також від поліомієліту, дифтерії та вітряної віспи, хоча багато округу надають виключення для учнів з вже існуючими проблемами зі здоров'ям або релігійними переконаннями, такими, що суперечать мандату.

"Якщо ви перебуваєте в районі, де вже існує безліч вимог до вакцин, я не здивуюся, якщо вакцину COVID-19 просто змішали з іншими", - сказала Ноель Еллерсон Нг, заступник директора з адвокації та управління для AASA, Асоціація шкільних суперінтендантів, національна зонтична група, що представляє шкільні округи. Деякі райони можуть зажадати вакцинацію від COVID-19 на найближчі рік або два, поки пандемія не вщухне, кажуть деякі інші шкільні експерти.

Понад 100 коледжів і університетів США заявили, що зажадають вакцинації учнів

Очікується, що розширене використання вакцин посилить кампанію вакцинації, спрямовану на імунізацію якомога більшого числа людей, перш ніж з'являться небезпечні мутації, здатні вислизнути від щеплень.

Більш широке використання вакцин також може дозволити пом'якшити заходи по боротьбі з пандемією.

Які симптоми COVID-19 у дітей?

За даними CDC, симптоми у дітей практично такі ж, як і у дорослих. Симптоми включають жар або озноб, кашель, втрату нюху і смаку, а також головні болі.

Лікарі також вивчають зв'язок між COVID-19 і рідкісним запальним захворюванням, яке викликає біль в животі, шкірний висип і високу температуру. Одна з причин, по якій лікарі та експерти в галузі суспільної охорони здоров'я кажуть, що вони сподіваються, що діти будуть вакциновані, - це дослідження, що показують, що вони можуть переносити і передавати вірус, навіть якщо у них немає ніяких симптомів.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки