Доступні таблетки знижують смертність від COVID-19

Доступні таблетки знижують смертність від COVID-19

Поява нових варіантів COVID-19 з більш високою здатністю до зараження призводить до швидкого зростання показників інфікування і смертності в усьому світі. Попри те, що вакцинація знижує рівень передачі вірусу і тяжкість захворювання, зараз немає остаточної відповіді про тривалості захисту, особливо у літніх людей і пацієнтів з ослабленим імунітетом. Крім того, вакцини підходять не для всіх груп пацієнтів, наприклад, вони не застосовуються у дітей, людей з імунними розладами та ін. Тому питання про методи терапії COVID-19, бажано – препаратами, які вже схваленими для лікування інших захворювань, все ще актуальне.

Нещодавно стало відомо про завершення дослідження, що вивчало ефективність застосування фенофібрату і його активної форми – фенофібринової кислоти, в лікуванні наслідків зараження SARS-CoV-2. У проведенні дослідження брали участь вчені з декількох країн, включаючи Великобританію, Італію та Данію. Було встановлено, що препарат може знищувати коронавірус у клітинах людини, про що було повідомлено в Frontiers in Pharmacology.

Відео дня

Проведення лабораторних експериментів на клітинних культурах показало, що цей лікарський засіб може зменшувати вірусне навантаження на 70%. Дослідження проводилися відносно більшості штамів SARS-CoV-2, і воно показало однаково високу ефективність. Роботи по вивченню його ефективності щодо Delta – домінуючого зараз варіанту в багатьох країнах, все ще проводяться.

Що таке фенофібрат

Фенофібрат (випускається під торговою назвою Трайкор) – препарат, який призначається людям з високим ризиком серцево-судинних захворювань з метою зниження рівня холестерину.

За словами співавтора роботи Еліза Віченца, Науковий інститут Сан-Раффаеле в Мілан, Італія, фенофібрат має багато переваг. По-перше, це пероральний засіб, що полегшує проведення терапії. По-друге, він давно і широко використовується, починаючи з 1975 року, тому профіль безпеки добре вивчений. Також він доступний у всьому світі та має невисоку вартість, що дозволить його використовувати практично в будь-якій країні.

Дослідження застосування фенофібрату при лікуванні пацієнтів з COVID-19, проведене раніше в Ізраїлі

Фенофібрат давно розглядається як ліки для лікування коронавірусу. Про його ефективність ізраїльські лікарі повідомляли ще взимку 2020 р. по завершенні розпочатого влітку дослідження Єврейським Університетом в Єрусалимі.

COVID-19 змінює метаболізм легких і викликає значне накопичення жирів в тканинах, що є одним з критичних чинників погіршення стану пацієнта. Приймаючі фенофібрат хворі швидко відновлювалися від легеневої інфекції, викликаної коронавірусом, оскільки препарат безпосередньо впливає на розщеплення жирів. Були проаналізовані дані 1500 пацієнтів, летальні випадки з їх числа зафіксовані не були.

Дослідження ефективності препарату зараз все ще тривають у США, Південній Америці та Європі. Однак є привід говорити про те, що фенофібрат може змінити перебіг коронавірусу, трансформувавши його з важкої, часто – смертельну хвороби, в керовану легку форму респіраторної застуди.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки