МоваЯзык

/ Пульмонологія

Друга доза вакцини Moderna або Pfizer від COVID-19: важлива чи не потрібна

4.1т
Читати матеріал російською

Експерти кажуть, що для громадян важливо завершити введення другої дози вакцин Moderna чи Pfizer від COVID-19.

Вони зауважують, що після другого уколу шанси потрапити до лікарні чи серйозно захворіти різко знижуються, йдеться в статті HealthLine.

Чому так важливо отримати другу дозу вакцини від COVID-19?

Другу дозу вакцини COVID-19 можна вводити протягом шести тижнів після першого щеплення. "Отримайте другу дозу" - цей новий девіз згуртував експертів з інфекційних захворювань в Сполучених Штатах.

За словами експертів, зараз, коли майже третина населення США повністю вакцинована, намітилася тривожна тенденція. Деякі люди вважають за краще робити першу з серії з двох щеплень, необхідних як для вакцинації Pfizer, так і для вакцинації Moderna, але відмовляються від другої вакцини.

Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) повідомляють, що близько 8% людей, які отримали перше щеплення двох вакцин, пропустили друге щеплення.

В Україні існує аналогічна проблема. Якщо першу дозу вакцини в Україні отримали 882 тис осіб, то другу - тільки 1 928.

Друга доза вакцини Moderna або Pfizer від COVID-19: важлива чи не потрібна

Офіційні особи розбираються в ситуації і говорять про те, чому критично важливо отримати обидва уколи в серії з двох ін'єкцій.

Вчені стверджують, що друга доза не тільки зміцнює колективний імунітет, але і підсилює захист від серйозних захворювань і ускладнень COVID-19.

"У багатьох є ілюзія, що вони повністю захищені (за допомогою одного з двох уколів), але це не так", - сказав Healthline доктор Вільям Шаффнер, експерт з інфекційних захворювань з Медичної школи Університету Вандербільта в Нешвіллі, штат Теннессі. "Деякі можуть втратити можливысть опиратися інфекції раніше, і вони цього не дізнаються".

Інфекціоніст образно порівняв введення двох доз препарату з роботою насоса. "Перший укол - це "заправка насоса", сказав Шаффнер, а "друга доза піднімає воду ".

Сила другого удару

Доктор Джон Зайя, директор Центру генної терапії міста Надії в районі Лос-Анджелеса і фахівець із досліджень вакцин, сказав Healthline, що тенденція пропускати другу дози турбує його.

Він пояснив, що вірус і його нові штами шукають "господарів", щоб стати їх непрошеними гостями. Це означає, що чим більше вакциновано людей, тим більше вірус може торкнутися тих, хто не повністю вакцинований. За словами Зайі, враховуючи появу все більш небезпечних і заразних штамів COVID-19, він сподівається, що всі громадяни отримають обидві дози вакцини.

Він зазначив, що майже повністю уникнути смерті від COVID-19 можна за допомогою двох уколів.

Зайя вказує на дослідження, проведене командою з методистської лікарні Х'юстону, в якій вивчалися шанси як на розвиток COVID-19, так і на смерть від нього для повністю і частково вакцинованих.

У дослідженні, яке ще не рецензоване, було госпіталізовано менше 1% тих, хто зробив обидві щеплення. Це число різко підвищилося до більш ніж 3% для тих, хто вибрав тільки один з двох уколів.

Крім того, дослідження показало, що загальна доза з двох ін'єкцій на 98% ефективна в запобіганні смерті від COVID-19, в той час як одна ін'єкція знижує її до 64%.

Чому люди пропускають другу дозу?

Шаффнер бачить в цьому "не одну велику причину", а безліч дрібних.

Він вказує на такі речі, як віра в те, що один укол досить захищає їх, боязнь хвороби від другої дози, заклопотаність і труднощі з організацією введення вакцини, а також "втома від COVID".

Ще не пізно

Експерти кажуть, що, якщо ви отримали свій перший укол і з якоїсь причини не запланували другий, зараз саме час зробити це.

"Ще не пізно", - сказав Зайя. За даними CDC, вакцини Pfizer і Moderna можна вводити до 6 тижнів після першої дози.

Друга доза вакцини Moderna або Pfizer від COVID-19: важлива чи не потрібна

Поки немає даних про те, чи достатньо ефективна повторне щеплення після цього 6-тижневого періоду. Зайя сказав, що найкращий план для людини - це вкластися в терміни або якомога ближче до нього.

У США можна записатися на повторне щеплення по Інтернету.

Якщо ви все ж вирішите отримати другу дозу, обов'язково знайте, який укол ви зробили в перший раз. Більшість сайтів попросять показати вашу карту вакцинації, щоб підтвердити це на місці.

Шаффнер сподівається, що громадськість прислухається до заклику експертів з інфекційних захворювань і прийти на другий укол.

В Україні також є можливість записатися на щеплення як у сімейного лікаря, так і через додаток "Дія". На сьогодні на щеплення записалося менше 600 тис чоловік.

Всім, хто повністю завершить рекомендовану імунізацію проти COVID-19, як і раніше рекомендується продовжувати практикувати засновані на фактах протоколи безпеки COVID-19, які включають носіння маски, соціальне дистанціювання, часте миття рук і уникнення великих зібрань.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини