Дякуємо, Юліє Володимирівно, за внесок у статистику по коронавірусу

Дякуємо, Юліє Володимирівно, за внесок у статистику по коронавірусу

COVID-19 – хвороба, схожа на грип або сезонну застуду хіба що початковими проявами. Але за кількістю ускладнень, що призводять до смерті, вона вже перевищила всі епідемії, про які знає людство.

Єдиним доступним варіантом профілактики на сьогодні є вакцинація. Різні вакцини, які отримали схвалення ВООЗ для екстреного використання, різняться за ефективністю в залежності від багатьох факторів – на тлі нового варіанту Дельта, ослабленого імунітету або прийому деяких препаратів, серед молодих і літніх. Але так чи інакше, вакцинація безпечніше, ніж хвороба. Вона знижує ризик госпіталізації. Тому хворі мають можливість своєчасно провести заплановану операцію або отримати будь-яку іншу допомогу тоді, коли це необхідно.

Відео дня

Іншими словами, вакцинація – колективна відповідальність, і кожен, хто відмовляється від вакцинації, причетний до загальної смертності від COVID-19. У США прийнято з приводу смерті публікувати в ЗМІ некрологи. І з недавнього часу вони з посилання "спочивай з миром" трансформувалися в послання тим, на кому в тому числі лежить відповідальність за цю смерть – нещепленим від коронавірусу людям.

Наприклад, в некролозі в газеті штату Іллінойс, The State Journal-Register, сказано, що 66-річна жінка померла у вересні в лікарні Св. Іоанна в Спрінгфілді. Їй передували смерті понад 4,5 млн осіб, інфікованих COVID-19. Вона була вакцинована, але її заразили ті, хто вважав за краще цього не робити. Ціною цього рішення стало її життя.

Інші некрологи менш прямолінійні, але вони спонукають антіваксерів пройти вакцинацію, розповідаючи особисту історію трагедії. Наприклад, рідні 73-річного торговця антикваріатом Рея Мартіна ДеМоніа зі штату Алабама, написали звернення вакцинуватися, оскільки це звільняє ресурси для надзвичайних ситуацій, не пов'язаних з COVID. Рей був вакцинований, але помер через проблеми з серцем, оскільки для нього не знайшлося вільного місця в 43 відділеннях інтенсивної терапії, заповнених пацієнтами з COVID-19.

В онлайн-спільноті Reddit створена група, яка перетворює повідомлення про смерть з публічних оголошень у свого роду дошку публічної ганьби. Вони збирають випадки смертей від COVID-19 тих, хто категорично виступав проти заходів громадської охорони здоров'я. Цих людей номінують на так звану премію Германа Кейна, який публічно заперечував необхідність носити маски, вакцинуватися і сумнівався щодо небезпеки COVID-19.

В Україні премію Германа Кейна заслуговують багато людей, станом на вчора повністю вакциновано лише 15% населення. І потрібно визнати, що таким становищем ми зобов'язані повному провалу інформаційної політики МОЗ. І також не варто недооцінювати внесок, який внесли в недовіру лідери думок.

Наприклад, Ю. Тимошенко, якій судячи з результату останніх парламентських виборів довіряє 8,18% жителів країни, ще навесні, на початку компанії по вакцинації, внесла свою порцію недовіри, розповівши, що вакцину AstraZeneca заборонили в десятках країн. Ефір "Свободи слова на ICTV", де вона це озвучила, відбувся 15 березня, а через 5 днів британський прем'єр-міністр Борис Джонсон отримав свою першу дозу вакцини AstraZeneca від коронавірусу. На відміну від Юлії Володимирівни, він всіх закликав слідувати його прикладу. Вона ж ніде публічно не висловилася про те, що помилилася в оцінці безпеки препарату.

Не так давно в ефірі "Свобода слова Савіка Шустера" на пряме запитання про те, чому вона не вакцинована, Тимошенко перевела розмову на протестуючих проти вакцинації в Європі. Тобто відповіді просто не було. Точно так само не зрозумілою була відповідь колишнього спікера Верховної Ради Д. Разумкова: я сам не буду, бо перехворів та є антитіла, але в вакцинацію вірю і всім раджу.

У країнах з високим рівнем вакцинації все починається з лідерів думок. Наприклад, прем'єр-міністр Японії Есіхіде Суга отримав першу дозу вакцини від COVID-19 у березні 2021 р. та сфотографувався перед камерами, щоб переконати японську громадськість в її безпеці. Він пішов за прикладом інших світових лідерів, які використовували це як можливість зміцнити довіру до вакцин від COVID-19. У країні створено спеціальну посаду – міністр, відповідальний за вакцинацію населення, і зараз в Японії повністю вакциновано 65,13% жителів.

Прем'єр-міністр Норвегії Ерна Сольберг отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 у кінці квітня, разом з нею вакцинували й інші члени кабінету міністрів. Зараз у Норвегії повністю вакциновано 67,41% населення.

У мережі можна знайти фото, як прищеплюється прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, Канади Джастін Трюдо, Франції Кастекс, Греції Кіріакос Міцотакіс і т.д.

А в Україні, мабуть, ніхто не розуміє важливість особистого прикладу. Більш того, сіяти сумніви так, як робить це Юлія Тимошенко, взагалі неприпустимо. Саме тому сьогодні в Україні рекорд добових смертей від коронавірусу – за останню добу померла 471 особа. Дякуємо, Юліє Володимирівно, за цей внесок.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки