Ефективність мРНК-вакцин: більше 95%

8,5 т.
Ефективність мРНК-вакцин: більше 95%

Клінічні випробування мРНК-вакцин – Pfizer-BioNTech і Moderna, незмінно показують високу ефективність щодо COVID-19. Тепер доказову базу поповнило велике реальне дослідження. Згідно з отриманими даними, в запобіганні підтвердженої інфекції вакцини ефективні більш ніж на 95%.

Провідним автором роботи є професор медицини в Медичному коледжі Вейл Корнелл, Нью-Йорк, Аділ А. Батт. Результати були опубліковані в Annals of Internal Medicine. Важливість цього дослідження полягає в тому, що воно проводилося не на добровольцях, а в контрольованих умовах.

Метою дослідження Батт вважає не тільки підтвердження ефективності вакцин, а й розв'язання найбільших проблем. Перша з них – подолання нерішучості та скептицизму щодо вакцин, які використовують мРНК-технологію. Другою проблемою він вважає необхідність забезпечити глобальну рівність у розподілі вакцин, щоб найбільш уразливі люди з найбідніших країн також мали до них рівний доступ.

Відео дня

Подробиці дослідження

У дослідження увійшли 54+ тис. осіб з позитивним результатом на інфекцію SARS-CoV-2 з системи охорони здоров'я Департаменту у справах ветеранів США. Приблизно такої же чисельності була контрольна група. Середній вік учасників – 61 рік, понад 80% з них були чоловіками.

Після введення другої дози загальна ефективність вакцини через 7+ днів склала 97,1% (Pfizer-BioNTech – 96,2%, Moderna – 98,2%). Показник перевищував 95% незалежно від різниці у віці, супутніх захворюваннях, статі та раси.

Що таке методологія "золотого стандарту"

За словами Батта, для досліджень ефективності вакцин "золотим стандартом" є метод "випадок – контроль" з негативним результатом тесту. Саме ця методологія використовувалася в даному дослідженні.

Була використана умовна логістична регресія для розрахунку шансів позитивного результату тесту серед вакцинованої групи в порівнянні з групою людей, які вакциновані були. Було визначено, що з COVID-позитивних учасників 18% були вакциновані, з COVID-негативних – 33%.

Дослідження будуть продовжені, вони будуть спрямовані на вивчення конкретних груп населення, які можуть бути дуже уразливі до COVID-19, наприклад, люди, що знаходяться на гемодіалізі. Це пов'язано з обґрунтованим припущенням, що у таких пацієнтів менш стійка імунна відповідь на вакцини.

Важливість дослідження

Останнім часом часто обговорюється питання ефективності мРНК-вакцин, що пов'язано в т. ч. й з недовірою до цих препаратів, оскільки в них використовується нова технологія. Одночасно з цим, за повідомленням CDC, зараз більшість людей, що потрапляють до лікарні з приводу COVID-19, невакциновані.

Проведене дослідження важливо як для підтвердження того, що дана технологія працює в цілому, так і особливо для найбільш вразливої для COVID-19 групи – людей похилого віку.

За словами Вільяма Шаффнер, доктора медичних наук, експерта з інфекційних захворювань з Університету Вандербільта в Нешвіллі, ці дані повністю підтверджують результати клінічних випробувань. Крім високої надійності, ці результати отримані серед літніх людей, в яких переважають чоловіки з підвищеним ризиком важкого захворювання через діабет, патології серця та інші супутні хвороби.

Батт вважає, що отримані дані допоможуть переконати тих, хто сумнівається – політиків і лідерів думок, в тому, що мРНК-вакцини дуже ефективні для реальної популяції з високим ризиком. Це також повинно розвіяти побоювання серед громадськості з приводу технології мРНК в її новому використанні для вакцин.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки