МОЗ засекретило місця, куди привезуть українців із Китаю: деталі евакуації
Українців, евакуйованих із китайського Уханю – центру поширення коронавірусу, розмістять у 4 місцях дислокації, які засекретили через бурхливу реакцію громадськості.
Про це заступник міністра охорони здоров'я Дмитро Коваль розповів на брифінгу в середу, 19 лютого (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).
"Є чотири пункти дислокації. Через різні настрої серед українців вони не розголошуються. Всі 4 установи готові до прийому громадян та іноземців. Тому панікувати – це зайве", – зазначив він.
Читайте: У Китаї почалася евакуація українців. Відео з епіцентру коронавірусу
За словами заступника міністра, українці в Ухані пройшли два етапи санітарного контролю та приступили до третього. Всі пасажири – здорові.
Коваль також розповів, що місця обсервації осіб, евакуйованих із Уханю, забезпечені необхідними ліками й обладнанням.
"Біля місць, визначених для обсервації евакуйованих із Уханю, є інфекційні лікарні. Щодо лікування – воно симптоматичне і ці лікарні обладнані всім необхідним обладнанням та забезпечені ліками. У місця обсервації за необхідності буде направлено додатковий медперсонал", – зазначив заступник мінстра.
Коваль нагадав, що іноземні громадяни, які будуть евакуйовані українським літаком, також будуть перебувати в місцях обсервації разом з українськими громадянами. Медпрацівники – два лікарі і медсестра, які супроводжують рейс, – аналогічно.
Державний секретар Міністерства закордонних справ додав, що на евакуацію з'явилися всі 48 громадян України й іноземці.
"На посадку з'явилися всі 48 громадян України і 29 іноземних громадян: вісім – Аргентини, п'ять – Домінікани, п'ять – Еквадору, чотири – Сальвадора, по два – Казахстану і Коста-Ріки і по одному громадянинові з інших держав", – сказав Андрій Заєць.
У Тернопільській області вже збунтувалися проти розміщення евакуйованих на території регіону. Депутати облради назвали рішення про дислокацію українців і іноземців в різних областях "геноцидом нашого народу".
У мережі протестувальників жорстко розкритикували, нагадавши, що евакуюють наших же співвітчизників, а не "рабів із проказою".
В "Слузі народу" також підкреслили, що "немає своїх і чужих українців", зазначивши, що зроблять все, щоб жителі України були захищені.
"Ми вжили всіх необхідних заходів безпеки під контролем Всесвітньої організації охорони здоров’я. Ніхто не наражатиме українців на небезпеку. Ані тих, хто прилетів. Ані тих, хто чекає на них в Україні. Україна ніколи не залишить жодного свого громадянина без допомоги!" – заявив народний депутат від СН і глава Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.
{"id":"SlugaNarodu_Official/862"}{"url":"https://www.facebook.com/hromadskeua/videos/195879538420984/","width":"560","height":"315"}Під час евакуації громадян України та інших країн з Китаю на спецрейс авіакомпанії SkyUp не допустили чотири людини.
На етапі огляду китайськими медиками у трьох українців та одного іноземця виявили симптоми респіраторної інфекції. Всього на борт взяли 73 людини, повідомили на сайті Кабінету міністрів України.
Заступник Міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що евакуація проходить в штатному режимі. Ті, кого не допустили до евакуації, знаходяться під наглядом лікарів і на постійному зв'язку з консульством.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
20 лютого Україна планує літаком евакуювати своїх громадян з китайського міста Ухань і провінції Хубей, де придбала загрозливе поширення епідемія смертельного коронавірусу.
Відзначається, що літак, на якому евакуюють українців із Китаю, вранці 20 лютого приземлиться у Львівському аеропорту.
З'явилася інформація про те, що українців, яких збираються евакуювати з Уханю, нібито розмістять на два тижні на карантин у санаторії "Пролісок" у Київській області. Це приватний дитячий санаторій, який розташований в елітному селищі Козин.
У Винниках Львівської області жителі перекрили в'їзд на територію госпіталю через інформацію про те, що туди можуть привезти українців, евакуйованих із Уханю.