Гідроксихлорохін від коронавірусу: що відомо про "сенсаційний" препарат

91,3 т.
Гідроксихлорохін від коронавірусу: що відомо про 'сенсаційний' препарат

Напередодні світ сколихнула чергова гучна заява про знайдені ефективні ліки від коронавірусу COVID-19. Так, президент США Дональд Трамп заявив, що поєднання препаратів гідроксихлорохін (діюча речовина препаратів проти малярії) і азитроміцин (антибіотик широкого спектру дії) здатне вилікувати пацієнтів із новою коронавірусною інфекцією.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Як відомо, його слова були підкріплені проведеним у Франції дослідженням, згідно з результатами якого 70% пацієнтів, які отримували ці ліки (14 осіб із 20), показали негативний результат на коронавірус вже на 6-й день терапії.

Чи стане гідроксихлорохін панацеєю від вірусу, який налякав увесь світ, і що це взагалі за препарат? Давайте з'ясуємо.

Для затвердження застосування препарату необхідно провести низку клінічних випробувань
Відео дня

Отже, цей препарат призначається для попередження розвитку і терапії системного червоного вовчака, малярії, амебіазу, порфірії. Також гідроксихлорохін входить у комплексне лікування склеродермії, фотодерматозу і ревматоїдного артриту. Препарат має імуносупресивний і протизапальний ефект при аутоімунних процесах. Лікарська речовина зв'язує вільні радикали, пригнічує активність ферментів в зоні запалення, стабілізує мембрани лізосом і гальмує хемотаксис лейкоцитів.

Вважається, що гідроксихлорохін перешкоджає злиттю клітин в імунній системі. А як відомо, важкий перебіг коронавірусної інфекції COVID-19 (SARS-CoV-2) пов'язаний з гіперактивацією противірусної імунної реакції, що супроводжується порушенням циркуляції крові в зоні запалення, а також підвищеним набряком, який і викликаний здатністю деяких білків вірусу провокувати злиття клітин.

Як повідомляє CDC, гідроксихлорохін призначався госпіталізованим пацієнтам з COVID-19 на неконтрольованій основі в багатьох країнах, зокрема у Сполучених Штатах. В одному невеликому дослідженні повідомлялося, що гідроксихлорохін окремо або в комбінації з азитроміцином зменшував виявлення РНК SARS-CoV-2 у зразках верхніх дихальних шляхів у порівнянні з нерандомізованною контрольною групою, однак клінічна користь не оцінювалася. Також у заяві йдеться про те, що гідроксихлорохін і азитроміцин пов'язані з пролонгацією QT, тому рекомендується дотримуватися обережності при розгляді призначення цих препаратів пацієнтам з хронічними захворюваннями (наприклад, ниркова недостатність, захворювання печінки) або тим, хто приймає ліки, які можуть взаємодіяти, викликаючи аритмії.

Директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США доктор Ентоні Фаучі заявив, що свідчення ефективності вищезазначеного поєднання ліків є лише епізодичним. Тобто те, що стосується нового штаму коронавірусу, ефективність ліків раніше ніколи не перевірялася у клінічних випробуваннях. "Ці препарати можуть бути ефективними проти нового коронавірусу, але необхідно більше даних, щоб показати, що вони дійсно безпечні і ефективні в умовах COVID-19", – зазначив Фаучі.

Зазначається, що з цих причин Управління з контролю за продуктами і ліками США не схвалило препарати для лікування коронавірусу, незважаючи на заяви Трампа. Зокрема, за словами голови організації, великі клінічні дослідження препаратів тільки починаються, і є деякі вагомі причини вважати, що дослідження клітин, які виглядають багатообіцяльними в умовах лабораторії, не будуть успішними у реальних пацієнтів, передає NPR.

В Україні гідроскіхлорохіл доступний під торговими назвами "Плаквеніл" (ціна від 500 грн) і "Іммард" (ціна від 600 грн).

Раніше OBOZREVATEL розповідав, про інші ліки, які напередодні також оголосили ефективними при лікуванні коронавірусу.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки