Хто останній в черзі в реанімацію з COVID-19?

Хто останній в черзі в реанімацію з COVID-19?

Одеса все ще в "жовтій зоні" епідеміологічної небезпеки по COVID-19, це означає, що ситуація погіршилася, але ще не критична. На думку прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Та й що неординарного в повідомленнях глави благодійного фонду "Корпорація монстрів" Катерини Ножевнікової про те, що вільних реанімаційних місць у місті немає? І тепер використовується таке незвичайне, несумісне з життям поняття – "черга в реанімацію".

Ножевнікова на своїй сторінці в ФБ також розповіла і про інші коронавірусні новини Одеси. Відкриті нові відділення, які можуть приймати сумарно 170 хворих, були заповнені практично за день. Пацієнтів відвозять у прилеглі населені пункти – Біляївку, Чорноморськ, Роздільну.

Відео дня

Навіть якщо припустити, що можна відкрити ще додаткові відділення, лікарів для них немає. Якщо їх перевести з інших стаціонарів, то без допомоги залишаться люди з іншими хворобами.

Ще одна особливість лікування COVID-19 в одеських лікарнях – багато ліків потрібно закуповувати своїм коштом, і це відноситься до ремдісівіру, який внесений до протоколу, але неліцензований в Україні (6-8 флаконів за ціною 3200 грн за флакон). Додатково лікарі часто просять купити й інші препарати, а деякі – навіть рукавички.

Також Ножевнікова ще раз нагадала, що люди старше 65 років мають найнижчий рівень вакцинації. При цьому в лікарнях зазначають, що хвиля, викликана Дельта-варіантом, протікає важче, і крім очікуваної поразки легких все частіше зустрічаються інші ускладнення, зокрема – багато випадків енцефалопатії.

Волонтерський рух – одна з форм взаємодопомоги та самодопомоги. Це дуже необхідний вид діяльності, але схоже, що в Україні, наприклад в Одесі, "Корпорація Монстрів" з Катериною Ножевніковою змушена замінювати функцію держави щодо захисту суспільної охорони здоров'я, піклуючись про розміщення хворих в стаціонарах, видаючи кисневі концентратори та повідомляючи реальну картину по лікуванню COVID-19 у місті.

Хто останній в черзі в реанімацію з COVID-19?

Хто останній в черзі в реанімацію з COVID-19?

Хто останній в черзі в реанімацію з COVID-19?

Хто останній в черзі в реанімацію з COVID-19?

Крім цього, вона також звертає увагу на те, що представники влади вимагають виконання рекомендацій і правил, хоча самі їх не дотримуються. Навряд чи ми колись почуємо, що для Шмигаля або будь-кого з кабінету міністрів не знайшлося місця в реанімації. Тому нам залишається розраховувати тільки на себе, вакцинуватися, дотримуватися запобіжних заходів і підтримувати волонтерів, оскільки, схоже, захищають нас саме вони.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки