Інтервал між введенням доз CoviShield збільшили вдвічі

Інтервал між введенням доз CoviShield збільшили вдвічі

Розрив між двома дозами CoviShield доз слід збільшити до 12 або навіть до 16 тижнів замість існуючих 6-8 тижнів.

Про це заявили в Національній технічної консультативної групи по імунізації (NTAGI), повідомляє англійське видання The Economic Times.

Нагадаємо, вакцина CoviShield – перша, яка була ввезена в Україну і з якої почалася імунізація населення нашої країни від COVID-19.

У лютому 2021 року в Україну було завезено 500 тис доз вакцини і було заявлено про плани ввезти ще 1,5 млн доз цього препарату. Вона проводиться в Індії, індійським інститутом сироваток Serum Institute of India, розроблена фармацевтичною компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом. Фактично це навіть не аналог, а виробництво вакцини Oxford / AstraZeneca за ліцензією англо-шведської фармацевтичної компанії AstraZeneca, зареєстрованої у Великій Британії.

Відео дня

Експертне співтовариство переглянуло терміни введення другої дози

На зустрічі, що відбулася в середу, NEGVAC запропонував зробити більш тривалим період очікування першої дози для тих, хто був інфікований COVID-19. Згідно NEGVAC для тих, хто був інфікований COVID-19 і переніс це захворювання, вакцинацію слід проводити через шість місяців після одужання. Це збільшує реакцію антитіл, тому людям, що заразилися COVID-19, було рекомендовано пройти вакцинацію через 6 місяців. "В даний час вакцинація проводиться після 14 днів негативного результату тесту на COVID", - сказав високопоставлений урядовий чиновник.

Експерти також запропонували, що люди, які отримували плазму під час лікування, повинні пройти вакцинацію як мінімум через 12 тижнів. NEGVAC також запропонував, щоб, якщо людина захворіла через іншого важкого захворювання, то вона має бути вакцинована тільки через 4-8 тижнів.

Інтервал між введенням доз CoviShield збільшили вдвічі

Раніше повідомлялося, що зазначені рекомендації NEGVAC затверджуватимуть сьогодні на засіданні NTAGI, консультативного комітету з імунізації Індії, де минулого тижня епідемія COVID-19 спалахнула з новою силою.

"Фахівці будуть роздумувати, збільшувати або скорочувати інтервал між прийомами. Пропозиції NEGVAC не є обов'язковими для NTAGI", - сказав високопоставлений урядовий чиновник.

Остаточні рекомендації будуть відправлені в уряд на затвердження.

Експерти вирішать, чи залишити інтервал таким, яким він є, скоротити або збільшити розрив, повідомили ET обізнані джерела. "Рішення буде прийнято з урахуванням охоплення щепленнями і нових інфекцій", - сказав урядовець.

В результаті, в четвер Центр схвалив збільшення проміжку між двома дозами вакцини CoviShield з 6-8 тижнів до 12-16 тижнів після рекомендації урядової комісії, заявило міністерство охорони здоров'я Індії.

Однак Національна технічна консультативна група по імунізації (NTAGI) не запропонувала ніяких змін в інтервалі дозування вакцини Covaxin, повідомило міністерство.

Як стало відомо, компанія-виробник Bharat Biotech схвалила проведення клінічних випробувань Covaxin на людях у віці від 2 до 18 років. Це підбадьорливі відомості, оскільки світ стикається з дефіцитом вакцин через раптове зростання захворювання COVID-19, викликаного появою нових штамів коронавируса.

Смерть після вакцинації CoviShield

Інформація про продовження інтервалу між введенням двох доз вакцини CoviShield прийшло після сумного повідомлення про смерть лікаря Снехал Лунават після вакцинації цим препаратом.

За словами представників ВООЗ, Всесвітня організація охорони здоров'я розпочала розслідування справи 32-річного лікаря з Індії, яка померла через кілька тижнів після вакцинації від COVID-19.

Смерть Снехал Лунават наступила після введення першої дози вакцини CoviShield, в результаті тромбозу венозного синуса головного мозку, кровотечі в головному мозку і тромбоцитопенії.

Існує ймовірність, що даний випадок тромбоцитопенії був безпосередньо пов'язаний з введенням вакцини.

Це не може не турбувати громадськість, оскільки вакцина CoviShield, як згадувалося вище, була закуплена для імунізації українців.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки