Коли можуть з'явитися таблетки від COVID-19

Коли можуть з'явитися таблетки від COVID-19

Днями Міністерство охорони здоров'я Канади повідомило, що розпочато безперервний огляд молнупіравіра, виробленого Merck & Co у партнерстві з Ridgeback Biotherapeutics. Це пероральний противірусний терапевтичний засіб, призначений для лікування COVID-19.

Аналіз ранніх даних з безпеки, якості та ефективності препарату канадським регулюючим органом почнеться одночасно з продовженням пізніх стадій клінічних випробувань. Це зроблено для отримання більш швидкого схвалення препарату в разі позитивних результатів випробування.

Компанія Merck & Co повідомила, що при схваленні розраховує поставити понад 10 мільйонів курсів противірусного препарату до кінця року.

Відео дня
Очікування від ліків

Щодо потенціалу молнупіравіра як перорально активного препарату є багато очікувань. Це пов'язано з відсутністю сьогодні препаратів для лікування менш важких, що не госпіталізованих випадків COVID-19.

Veklury (веклурі, ремдесівір) від Gilead Sciences вже використовується для лікування COVID-19, але він вводиться внутрішньовенно, тому схвалений тільки для людей з важкою формою COVID-19, що перебувають на лікуванні в лікарні.

Молнупіравір, як і веклурі – інгібітор полімерази, який блокує реплікацію вірусу SARS-CoV-2. Згідно з результатами лабораторних досліджень, він ефективний щодо інших респіраторних вірусів, включаючи лихоманку Ебола і грип.

Попри ефективність вакцинації, очікується, що потреба в противірусних препаратах буде зберігатися. Їх можна використовувати для захисту людей, у яких розвивається COVID-19, навіть після того, як хвороба стане ендемічною.

Проміжні результати випробувань

Компанія Merck вже повідомила про проміжні результати фази 2/3 з молнупіравіром, які показали, що препарат може скоротити час, необхідний пацієнтам із симптоматичним COVID-19 для отримання негативного мазка на SARS-CoV-2.

Всі пацієнти, які отримували молнупіравір, до п'ятого дня прийому ліків ознак вірусу не мали, в групі плацебо таких хворих було 24%.

Третя фаза дослідження MOVe-OUT – тестування молнупіравіра два рази на день протягом п'яти днів у не госпіталізованих дорослих з підтвердженим SARS-CoV-2 – зараз знаходиться в стадії реалізації. Учасники дослідження знаходяться в межах п'яти днів з моменту появи симптомів і мають принаймні один фактор ризику, пов'язаний з поганим результатом захворювання.

Метою дослідження є порівняння молнупіравіра з плацебо за відсотком учасників, які були госпіталізовані та / або померли протягом 29 днів після включення в дослідження. Очікується, що остаточні результати будуть доступні у вересні або жовтні.

Перспективи та інші потенційні ліки

США вже замовили у Merck & Co 1,7 млн ​​курсів противірусної терапії молнупіравіра від COVID-19 за умови, що він буде схвалений для використання FDA, і Merck каже, що ведуться переговори про інших угодах.

За словами доктора Девіда Кесслера, головного наукового співробітника групи реагування на COVID-19, уряд США зацікавлений в аналогічних угодах для двох інших противірусних препаратів, що знаходяться на стадії клінічних випробувань.

Одне з них розроблено Atea Pharmaceuticals. З'єднання AT-527 довело свою безпеку та ефективність при гепатиті С. Ранні дослідження показали, що воно також може працювати проти COVID-19. Зараз проводяться клінічні випробування на пізній стадії.

Інший препарат створений вченими Pfizer на основі молекули PF-07321332, розробленої на початку 2000-х років як потенційні ліки проти атипової пневмонії. Робота над препаратом продовжена не була, але минулої весни вчені повернулися до нього і вирішили змінити структуру, щоб він працював проти нового коронавірусу.

Спочатку препарат був розроблений для внутрішньовенного введення, але дослідникам вдалося змінити його структуру для перорального прийому. У березні почалися клінічні випробування для вивчення його безпеки на людях, перехід до більш пізнього етапу тестування запланований на наступний місяць.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки