Евакуація українців із Китаю: лікарка розвіяла міф про "заражений літак"
Літак Boeing 737-700 NG українського лоукостера SkyUp, який евакуює українців із китайського Уханя через епідемію коронавірусу, після дезінфекції зможе повернутися на звичайні рейси.
Майбутні пасажири можуть не боятися "підчепити" захворювання в цьому літаку, запевнила в ефірі ObozTV лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна.
Читайте: Гончарук потролив українців, які бояться коронавірусу
"Літак проходитиме всі заходи із дезінфекції. Після цього його можна використовувати повторно... Є певні алгоритми, специфічні засоби для обробки. Тому в принципі немає жодної загрози, що пошириться інфекція", – пояснила медичка.
Крім того, за її словами, аналіз вірулентних властивостей коронавірусу COVID-2019 засвідчив, що інфекція не здатна тривалий час триматися на поверхні.
"Хлоровмістні засоби, які будуть використані для дезінфекції, плюс накладений на цей літак карантин – і надалі він зможе спокійно виконувати свої рейси і бути безпечним для перевезень пасажирів", – зазначила Менжуліна.
Читайте: ГРВІ небезпечніше за коронавірус? Лікарі розкрили несподівані деталі
Лікарка також прокоментувала прогрес у лікуванні коронавірусу, досягнутий за останній час. Вона попередила, що COVID-2019 іще недостатньо вивчений.
"Властивості вірусу до кінця ще не відомі. І якщо зараз пішла світла смуга – не факт, що за нею не буде темної. Так, кількість тих, хто одужали, більша за кількість загиблих. Також є ідея китайських лікарів використовувати плазму людей, які одужали, щоб формувати імунологічні препарати. Але як себе поведе інфекція надалі... Це занадто короткий період для епідеміологічної розвідки. Ми не можемо давати остаточні коментарі з приводу інфекційного періоду і поведінки цієї інфекції серед населення", – констатувала Менжуліна.
Як писав OBOZREVATEL:
Україна організувала евакуацію своїх громадян із китайського міста Ухань, який став епіцентром епідемії коронавірусу COVID-19.
На борт літака взяли 73 особи – серед них як українці, так і іноземці.
У МОЗ повідомили, що евакуйованих розмістять на 14-денний карантин у 4 місцях дислокації. Однак самі місця обсервації були засекречені.
Деякі українці виступили проти того, щоб вивезених із Китаю розміщували в їхніх регіонах. Однак в мережі протестувальників жорстко розкритикували, нагадавши, що евакуюють наших же співвітчизників, а не "рабів з проказою".
За даними на 19 лютого, загальна кількість заражених COVID-19 перевищила 75 тисяч осіб. Більше 14,5 тисяч одужали, 2010 хворих померли.
Підсумки дня з Вадимом Колодійчуком дивіться щодня у будні о 21:00 на ObozTV.