Коронавірус може передаватися до появи симптомів: лікарі зробили заяву
ВООЗ виправила з "помірного" на "підвищений" оцінку ризику поширення нового коронавірусу 2019-nCoV на міжнародному рівні.
Зокрема, вчені припускають, що смертельний вірус із Китаю може передаватися від інфікованої людини до здорової ще до того, як у неї з'явилися перші симптоми зараження. Однак ця гіпотеза ще не знайшла свого остаточного підтвердження, передає CNN.
Що важливо знати про nCoV:
Кількість заражених новим коронавірусом (на 27 січня) досягла щонайменше 2857 осіб, загинуло вже 82 хворих.
У зв'язку з цим Китай, де вперше зафіксували nCoV і звідки він поширився по всьому світу, обмежив поїздки для близько 60 мільйонів осіб.
Способи зараження ще не вивчені до кінця. Якщо вірус може передаватися ще до прояву в хворого симптомів, реальна кількість заражених може значно перевищувати наявні цифри.
Учені також попередили, що 2019 nCoV може передаватися через очі.
Читайте: В Україні немає китайського коронавірусу: усі підозри не підтвердилися
"Поки немає підтвердження того, що заражені можуть поширювати інфекцію під час інкубаційного періоду. Однак це новий вірус, і ми ще багато чого про нього не знаємо. Але було б розумно припустити, що вірус може передаватися ще до того, як проявиться симптоми", – заявила доктор Івонн Дойл з центру Національного здоров'я Англії.
Також вона попередила, що не варто чекати вакцину в найближчі дні-тижні. "На розробку вакцин йдуть місяці, а можливо і роки", – зазначила експерт.
У зв'язку із ситуацією міністерство фінансів Китаю та Національна комісія охорони здоров'я виділили 60,33 млрд юанів (8,7 млрд доларів США) на боротьбу з коронавірусом у 2020 році.
Ці гроші будуть використані для фінансування основних послуг охорони здоров'я та профілактики епідемій, йдеться в заяві міністерства.
Влада запевнила, що "перехоплення, конфіскації, незаконного привласнення або зміни використання фонду" не буде.
Уряд найбільшого китайського міста – Шанхая – оголосив про серію нових заходів проти поширення коронавірусу. Крім іншого, він ухвалив, що всі місцеві підприємства будуть закриті до 9 лютого. До 17 лютого будуть припинені роботи шкіл.
Також у Шанхаї встановили посилені карантинні інспекції для робітників, які повертаються в місто.
Тільки підприємства, які уряд вважає "життєво важливими" для роботи міста, такі як автозаправні станції, аптеки і супермаркети, зможуть залишатися відкритими, йдеться в заяві муніципального уряду.
Це пов'язано з тим, що кількість підтверджених випадків коронавірусу в Шанхаї зросла до 53, включаючи один випадок смерті.
Крім того, захворювання 27 січня офіційно було діагностовано в двох нових країнах: Шрі-Ланці та Камбоджі. Там підтверджено по одному випадку захворювання, при чому заражені – люди, які приїхали з Китаю.
У цей день перший випадок смерті від nCoV був зафіксований у столиці Китаю Пекіні. Помер 50-річний чоловік, який був інфікований вірусом 22 січня. До цього він відвідував Ухань.
{"id":"worldprotest/4768"}Раніше OBOZREVATEL розвінчав гучний міф про те, що коронавірус може "причаїтися" в бананах і посилках з Китаю.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
Смертельний коронавірус 2019-nCoV дістався 25 січня до Австралії, Малайзії та Франції. Водночас у Національній комісії охорони здоров'я Китаю повідомили, що від смертельної пневмонії вдалося вилікувати 36 осіб. Їх уже виписали з лікарні.
Також у РНБО зробили заяву щодо ситуації з коронавірусом в Україні. Станом на 26 січня повідомлялося про 56 загиблих і 2 тисячі заражених у Китаї.
З 26 січня в аеропорту "Бориспіль" почався температурний скринінг пасажирів на прямих авіарейсах із Китаю для запобігання поширенню коронавірусу.