Коронавірус спричинює небезпечний синдром: лікарі стривожили наслідками

Коронавірус спричинює небезпечний синдром Гієна-Барре

У людей із важкою формою COVID-19 може розвинутися серйозний розлад нервової системи, відомий як синдром Гієна-Барре, за якого імунна система людини вражає власні нерви.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

Такого висновку дійшла група вчених, що бореться з великим спалахом COVID-19 в італійській Павії. Результати дослідження опублікував New England Journal of Medicine.

Науковці заявили, що в період із 28 лютого до 21 березня в трьох медустановах регіону було вилікувано 1200 пацієнтів із коронавірусом. У п'яти з них спочтерігалися симптоми, спричинені, найімовірніше, хворобою Гієна-Барре.

Відео дня
Коронавірус спричинює небезпечний синдром Гієна-Барре

"Синдром Гієна-Барредобре відомий стан, за якого імунна система впливає на периферичні нерви як на чужорідні та атакує їх, що призводить до ознак захворювання", – пояснив лікар Ентоні Герачі, керівник нейром'язової медицини в Northwell Health in Great у Нью-Йорку.

Він описав симптоми синдрому: слабкість, арефлексія (відсутність рефлексів), парестезія (поколювання), а в деяких випадках лицьова слабкість і атаксія (погана рівновага).

Всі п'ять пацієнтів із Гієна-Барре отримували імуноглобулінову терапію для посилення імунної відповіді на коронавірус, а один – збагачену антитілами плазму крові людини, що видужала від COVID-19.

Через місяць після лікування двоє осіб залишалися у відділенні інтенсивної терапії, отримували штучну вентиляцію легень, двоє проходили фізіотерапію через параплегії та мали мінімальні рухи верхніх кінцівок, а один був виписаний і міг ходити самостійно. З п'яти хворих одужав лише один.

Зазначимо, серед типових причин синдрому Гієна-Барре лікарі називають перенесені вірусні інфекції.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше вчені з'ясували, що у пацієнтів із коронавірусом, які, окрім усього іншого, мають ще й проблеми з нирками, значно нижчі шанси на повне одужання і навіть виживання після цієї хвороби.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки